• گزارش تصویری از مناظر خیره‌کننده بهترین شهرهای کوچک جهان

  گزارش تصویری از مناظر خیره‌کننده بهترین شهرهای کوچک جهان

  در رتبه بندی " Monocle" شهرهای کوچک (تا ۲۵۰ هزار نفر) که به دلیل معماری زیبا و میراث غنی تاریخی قابل توجه هستند و همچنین ساکنان آنها مشکلی در زمینه کار و پیشرفت شغلی ندارند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، این نشریه در رتبه بندی خود کیفیت مدیریت شهری، زندگی شبانه و قابلیت دسترسی به شهرهای بزرگتر و حتی سایر کشورها را در نظر گرفته است.

 • گزارش تصویری از جشن و آتش بازی پس از مراسم تحلیف جو بایدن

  گزارش تصویری از جشن و آتش بازی پس از مراسم تحلیف جو بایدن

  جو بایدن، روز چهارشنبه طی مراسمی به ‌عنوان چهل‌ و ششمین رئیس ‌جمهور آمریکا سوگند یاد کرد.

 • گزارش تصویری از شهرک سینمایی غزالی

  گزارش تصویری از شهرک سینمایی غزالی

  شهرک غزالی که در بزرگراه شهید لشگری، (کیلومتر ۱۵ خیابان ۵۵ ام) روبروی شرکت سایپا جای گرفته‌است، در سال ۱۳۵۸ توسط کارگردان فقید ایرانی، علی حاتمی ساخته شد.

 • گزارش تصویری از گرافیتی پهلوانان ایرانی زیر پل کالج

  گزارش تصویری از گرافیتی پهلوانان ایرانی زیر پل کالج

  اثر گرافیتی «پهلوانان» نقش های زیبایی برای ستون های پل کالج تهران شده است. در گزارش تصویری از امروز، توجه شما را به جالب ترین عکس ها از گرافیتی پهلوانان زیر پل کالج تهران جلب می کنیم. پهلوانان از قرن ها پیش آمده اند و زیر پل کالج پناه گرفته اند، دست های آنان به گونه ای زیر پل قرار گرفته گویی پل کالج بر دست و دوش و توان آنان پابرجاست و اگر از زیر پل بروند هر لحظه ممکن است این پل، نماد شهری و زندگی مدرن فرو بریزد. اثر «پهلوانان» مهدی بادیه در دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» در زیر پل کالج در خیابان انقلاب ارائه شده است.

 • گزارش تصویری از حال و هوای کریسمس در خیابان های تهران

  گزارش تصویری از حال و هوای کریسمس در خیابان های تهران

  سال ۲۰۲۰ با تمام خوبیها و مشکلاتش آخرین ساعات خود را طی میکند. در جای جای دنیا کریسمس درحالی جشن گرفته میشود که سایه ویروس کرونا همچنان بر سر دنیاست. در تهران نیز بالاخص در مناطقی که هموطنان مسیحی در آن زندگی میکنند این شبها حال و هوای عید کریسمس و آغاز سال ۲۰۲۱ است.

 • گزارش تصویری از شخصیت‌های مهم جهان که در سال ۲۰۲۰ درگذشتند

  گزارش تصویری از شخصیت‌های مهم جهان که در سال ۲۰۲۰ درگذشتند

  تصاویر بزرگان و اسطوره هایی که در سال ۲۰۲۰ از دنیا رفتند را در گزارش تصویری ایران پژواک ببینید.

 • گزارش تصویری از هنر نگارگری ایرانی

  گزارش تصویری از هنر نگارگری ایرانی

  نگارگری ایرانی که مینیاتور جزئی از آن است، مجموعه هنرهای مختلف مثل گل و مرغ، مینیاتور، چهره نگاری با پرشوناژ انسانی، بصورت انفرادی یا جمعی و بزمیٍ، تذهیب و کتاب آرایی و تشعیر با نقوش اسلامی است. واژه نگارگری ایرانی به مانند کتاب آرایی با مضامین افسانه ایی، اسطوره ایی و مذهبی و ادبی، چیزهای کاربردی و آرایشی و با چندین شیوه مانند گل و مرغ، تذهیب، تشعیر انجام می‌شود. از سوی دیگر نگارگران ایرانی، هرگز پیوندهای خود را با شعر، فرهنگ و شیوه‌های تفکر بومی نبریده و افسانه‌ها، اساطیر، قهرمانان ملی، سنن و شیوه‌های زندگی ایرانی، همواره نمودی آشکار در آثار آنان داشته و به نگارگری ایرانی، علیرغم پیوندها و نقاط مشترک فراوانش با سایر مکاتب آسیایی وجهة خاصی می‌دهد و باعث تمایزش از هنر سایر ملت‌ها و ممالک می‌شود. دیوارنگاره‌های چهل ستون اصفهان نمونه‌ای از بهترین تزیینات وابسته به معماری در ایران است. این دیوارنگاره‌ها بیانگر رویدادهای تاریخی دوران صفویه و پس از آن به شمار می‌رود که در کنار مضامین مرسوم ادبی و نقوش گیاهی و تجریدی با تکنیک تمپرا و رنگ روغن بر روی دیوارهای گچی به سبک مکتب اصفهان و به شیوه نقاش شهر صفوی، رضا عباسی نقش شده است.

 • گزارش تصویری از سنندج؛ شهر هزار پیکر‎

  گزارش تصویری از سنندج؛ شهر هزار پیکر‎

  سنندج، شهر مجسمه‌ها یا شهر هزار پیکر به احترام ادیبان، ورزشکاران و افراد به نام این دیار و به واسطه مجسمه سازان به نام سنندج پیکره‌ها و سردیس‌هایی را در میادین، پارک‌ها و جایگاه‌های خاص شهر به خود دیده است. مجسمه‌های آزادی، انقلاب، کودک، کوزه به دوش، بسیج، کوهنورد، ملا مصطفی بیسارانی، شهید صیاد شیرازی، برادران شهید نمکی، مستوره اردلان، مولوی کرد، چوپان، مجسمه مقاومت (بزرگ‌ترین مجسمه ایران)، اوراز، ماموستا عثمان هورامی و مجسمه‌های مشاهیر از جمله پیکره‌هایی است که در شهر سنندج نصب شده است.

 • گزارش تصویری از کلوت کوه مُند در بوشهر

  گزارش تصویری از کلوت کوه مُند در بوشهر

  کلوت از واژه‌های کل و لوت به معنای شهر لوت تشکیل شده است. کلوت‌ها فقط در کرمان نیستند. این کلوت‌ها در منطقه کوه مُند شهرستان دشتی استان بوشهر بوده و یکی از جاذبه‌های گردشگری استان محسوب می‌شود. این تپه‌ها حاصل فرسایش باد و آب بر روی زمین‌های سست و رسوبی منطقه است.

 • گزارش تصویری جادویی از زمین ۲۰۲۰

  گزارش تصویری جادویی از زمین ۲۰۲۰

  تصاویر جذاب و قطعاً جادویی عکاسان از سراسر جهان، نه تنها علاقمند به این هنر، بلکه دوستداران طبیعت را نیز به وجد آورده است. مسابقات بین المللی عکس زمین که توسط انجمن جغرافیایی سلطنتی انگلیس برگزار می شود برندگان سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد. امسال جاناتان خیمنز، معروف به جونک، با مجموعه ای از تصاویر ساختمانهای متروکه برنده کلی مسابقه بود. تصاویری که وی از قهوه خانه گرفته است باعث می شود تا ما بیشتر در مورد جایگاه انسان روی زمین فکر کنیم.

 • گزارش تصویری زیبا از عکس‌های منتخب مسابقه عکاسی بناهای تاریخی

  گزارش تصویری زیبا از عکس‌های منتخب مسابقه عکاسی بناهای تاریخی

  اسامی برندگان مسابقه بین المللی عکاسی بناهای تاریخی 2020 اعلام شدند. در گزارش تصویری امروز، توجه شما را به جالب ترین عکس ها از مسابقه عکاسی بناهای تاریخی جلب می کنیم.

 • گزارش تصویری زیبا از مسابقه بین المللی عکاسان منظره «لنداسکیپ»

  گزارش تصویری زیبا از مسابقه بین المللی عکاسان منظره «لنداسکیپ»

  در گزارش تصویری امروز توجه شما را به جالب ترین عکس های برنده و تاپ ۱۰۱ مسابقه بین المللی «لنداسکیپ» جلب می کنیم. عکس‌هایی که در مسابقه سالانه عکاسی از مناظر شرکت داده می‌شوند؛ حتما باید توسط دوربین عکاسی گرفته شده باشند ولی برای پردازش‌های پس از ثبت عکس هیچ محدودیتی وجود ندارند. یعنی عکاسان می‌توانند از فرمت HDR و تکنیک‌های عکاسی مانند فوکوس، ترکیب، برش و کلونینگ استفاده کنند.

 • گزارش تصویری از حضور هواداران فوتبال در واکنش به مرگ مارادونا

  گزارش تصویری از حضور هواداران فوتبال در واکنش به مرگ مارادونا

  هواداران مارادونا اسطوره فوتبال جهان در نقاط مختلفی هم چون پایتخت آرژانتین و ناپل ایتالیا به سوگواری پرداختند.

 • گزارش تصویری از زیباترین پل های دنیا

  گزارش تصویری از زیباترین پل های دنیا

  ایران پژواک توجه شما را به زیباترین پل های جهان از جنس چوب، سنگ و آهن جلب می نماید.

 • گزارش تصویری از زیباترین خانه‌ اشرافی دوره صفویه در اصفهان

  گزارش تصویری از زیباترین خانه‌ اشرافی دوره صفویه در اصفهان

  خانه مشیرالملک انصاری از خانه‌های اشرافی دوره صفویه محسوب می‌شود. این خانه متعلق به خاندان مشیرانصاری از مستوفیان و منشیان دربار صفویه است که در دوره شاه‌عباس از شیراز به اصفهان مهاجرت کردند. خانه مشیرالملک یا خانه چرمی، تنها بنای تاریخی ایران بوده که دارای بزرگترین و قدیمی‌­ترین ارسی موجود با ۹ دهانه است. زیباترین قسمت بنا را، می‌­توان فضای شاه­‌نشین واقع در تالار دانست. فضایی که به سبب داشتن یک ارسی بزرگ امکان ترکیب هم زمان هنر گره­‌چینی و بازی نور ناشی از شیشه‌­های رنگی را ممکن ساخته و حالتی روح نواز را ایجاد می‌کند. این خانه تبدیل به موزه شده و از جمله آثار موجود در این موزه می‌توان به خط سه استاد، کره سماوی با خط کوفی، قلم کاری‌­های سلجوقی، درب­‌های ارسی تیموری، مجموعه مهرها و نامه‌­های شاه‌­هان ایران، قرآن‌های یاقوت مستعصمی و بخش زیادی از خطوط میرعماد اشاره کرد. این اثر تاریخی به شماره ۲۹۷۷۶ در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۸۸ به ثبت ملی رسیده است.

 • گزارش تصویری از آرامستان ارامنه تهران

  گزارش تصویری از آرامستان ارامنه تهران

  آرامستان ارامنه‎ یکی از گورستان‌های مرتبط با کلیسای حواری ارمنی به مساحت ۲۲ هکتار در شهر تهران است که در سال ۱۹۷۴ م برابر با ۱۳۵۳ ش بنا شده است. آرامستان بوراستان تنها گورستان دایر ارامنه در تهران است و دارای چاپلی (کلیسای کوچک) به نام «استپانوس مقدس» است.

 • گزارش تصویری از برداشت زعفران در استان گلستان

  گزارش تصویری از برداشت زعفران در استان گلستان

  ایران پژواک توجه شما را به تصاویری از برداشت زعفران از کشتزارهای بارور این محصول در استان گلستان، جلب می‌نماید. عمده زعفران استان گلستان در بخش کوهستانی چشمه ساران از توابع شهرستان آزادشهر تولید می شود.

 • گزارش تصویری از مسابقه عکاسی اپسون اینترنشنال

  گزارش تصویری از مسابقه عکاسی اپسون اینترنشنال

  برندگان یازدهمین مسابقه عکاسی اپسون اینترنشنال «پانو آواردز» اعلام شدند. در گزارش تصویری امروز، توجه شما را به مناظر زیبایی جلب می کنیم که در مسابقه عکاسی اپسون اینترنشنال برنده شدند.

 • گزارش تصویری از خیابان های خلوت پاریس

  گزارش تصویری از خیابان های خلوت پاریس

  پاریس به دلیل کرونا از ساعت ۹ شب به بعد در قرنطینه به سر می برد و تردد ساکنان این شهر به شدت کاهش یافته است. ۲۰ میلیون نفر در پاریس و ۸ شهر دیگر از ساعت ۹ شب تا ۶ صبح در قرنطینه به سر می برند. جریمه ۱۳۵ یورویی برای ساکنان پاریس در ازای شکستن قوانین فاصله گزاری اجتماعی تعیین شده است.

 • گزارش تصویری از پاییز رنگی در گوشه و کنار جهان

  گزارش تصویری از پاییز رنگی در گوشه و کنار جهان

  تصاویری از پاییز رنگی و زیبا در نقاط مختلف جهان را در گزارش تصویری ایران پژواک ببینید.

 • گزارش تصویری از مراسم تشییع پیکر استاد محمدرضا شجریان

  گزارش تصویری از مراسم تشییع پیکر استاد محمدرضا شجریان

  محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران، پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری سخت، در ۱۷ مهر ۱۳۹۹ در بیمارستان جم تهران دار فانی را وداع گفت. استاد محمد رضا شجریان آخرین بار در ۱۴ مهر به علت وجود شرایط نامناسب جسمی بار دیگر در بخش آی سی یو بیمارستان جم بستری شده بود. توجه شما را به تصاویری از مراسم تشییع پیکر برجسته ‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی ایران، استاد محمدرضا شجریان جلب می‌نماییم.

 • گزارش تصویری از کشف ۵۹ مومیایی در مصر

  گزارش تصویری از کشف ۵۹ مومیایی در مصر

  مقام های مصری از کشف مجموعه‌ای از تابوت های حاوی مومیایی خبر داده اند که قدمت شان به حدود ۲۵۰۰ سال می رسد. در گزارش تصویری امروز توجه شما را به عکس‌هایی از ۵۹ تابوت کشف شده در مصر جلب می کنیم.

 • گزارش تصویری از نمایشگاه کمپرها در کاخ نیاوران تهران

  گزارش تصویری از نمایشگاه کمپرها در کاخ نیاوران تهران

  نمایشگاه کمپرها در کاخ نیاوران تهران با حضور بیش از ۱۰۰ کمپر ون برگذار شد.

 • گزارش تصویری از بهترین اماکن برای تماشای درخشش ستاره‌ها

  گزارش تصویری از بهترین اماکن برای تماشای درخشش ستاره‌ها

  در گزارش تصویری امروز، توجه شما را به زیباترین عکس‌ها از شبهای پرستاره جلب می کنیم.

 • گزارش تصویری از مسابقات شتردوانی در مصر

  گزارش تصویری از مسابقات شتردوانی در مصر

  تصاویری از مسابقات شتردوانی در صحرای سینای جنوبی مصر را در گزارش تصویری ایران پژواک ببینید.

 • گزارش تصویری از گشایش مدارس جهان با ماسک و ماده ضدعفونی

  گزارش تصویری از گشایش مدارس جهان با ماسک و ماده ضدعفونی

  امسال ماسک و ماده ضدعفونی و تعیین دمای بدن از واجبات شروع فصل آموزشی در مدارس جهان شده است. در این گزارش تصویری، توجه شما را به جالب ترین عکس ها از آغاز کار مدارس جهان جلب می کنیم.

 • گزارش تصویری از اسرار دنیای فضایی

  گزارش تصویری از اسرار دنیای فضایی

  در گزارش تصویری امروز، توجه شما را به جالب ترین عکس‌های فضایی جلب می‌کنیم.

 • گزارش تصویری از عاشورایی متفاوت در کربلا

  گزارش تصویری از عاشورایی متفاوت در کربلا

  مردم عراق امسال سالروز عاشورا را به روش متفاوتی گرامی داشتند.

 • گزارش تصویری از مراسم عزاداری شب نهم محرم در مشهد

  گزارش تصویری از مراسم عزاداری شب نهم محرم در مشهد

  مراسم عزاداری شب نهم محرم در مشهد مقدس با حضور عاشقان و دلسوختگان حسینی و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شد.

 • گزارش تصویری؛ وقتی فاصله اجتماعی دو متر هم کافی نیست

  گزارش تصویری؛ وقتی فاصله اجتماعی دو متر هم کافی نیست

  ایران پژواک توجه شما را به تصاویری از فاصله اجتماعی تا میزان ۸ متر در نقاط مختلف دنیا جلب می کند.