دیاباته

مهاجم جدید آبی پوشان پایتخت نشان داده که توانایی بسیار بالایی دارد و می تواند بهترین جایگزین برای تیام باشد.

به گزارش ایران پژواک، حضور مهاجم گلزن و فرصت طلب و به اصطلاح مهاجم نوک و تمام کننده همواره معضی بزرگ در فوتبال ایران بوده است.

یکی از اصلی ترین دلایلی که تیم های ایرانی به خریدهای خارجی علاقه دارند برای آوردن مهاجم گلزن است تا از فرصت های که به دست می آورند نهایت استفاده را ببرند.

در لیگ ایران گل های کمی رد و بدل می شود و ما به ندرت شاهد بازی های پر گل و جذاب هستیم. تیم ها معمولا به خاطر شرایط بد زمین و یا در اختیار نداشتن مهاجمان خوب به ارسال توپ های بلند از همه جای زمین و جدیدا اوت دستی ها که به یک تاکتیک تبدیل شده است روی می آورند.

در اختیار داشتن مهاجمان خوب و باکیفیت باعث می شود تا بازی های لیگ هم جذاب شوند و تیم ها برای گل زدن تنها به یک تاکتیک روی نیاورند.

استقلال در چند سال اخیر بعد از خریدهای ناموفق خارجی یک خرید خوب داشت که برای مدتی کوتاه باعث شد تا هواداران این تیم از دیدن فوتبال و اقتدار خود در خط حمله لذت ببرند.

مامه تیام مهاجم خارجی بود که توسط شفر به استقلال آمد و آمار خیره کننده ای از خود به جای گذاشت اما آبی پوشان در نگه داشتن او ناکام بودند و به همین خاطر او راهی فوتبال امارات شد.

اعتراض هواداران استقلال به این جدایی باعث شد تا مدیران باشگاه بازهم به سراغ مهاجم خارجی بروند اما این بار ناکام بودند. بازیکنانی مثل الحاجی گرو، منشا و ایسما به استقلال آمدند اما هیچکدام جای خالی تیام را پر نکردند.

به نظر می رسد که بعد از یک فصل ناکامی استقلال گمشده خود را در خط حمله پیدا کردو شیخ دیاباته با کوله باری از تجربه راهی آبی پوشان شده است. او در همین دو دیدار درون تیمی توانایی خود را نشان داد و ۶ گل به ثمر رسانده است.

دیاباته سابقه بازی کردن در لیگ های بزرگ را دارد. او در سری A و لیگ فرانسه درخشیده است و آمار خیره کننده داشته است. با وجود آنکه دیاباته هنوز از نظر بدنی آماده نیست اما در همین مدت کوتاه نشان داد که یک گلزن تمام عیار است.

هواداران استقلال به درخشش دیاباته در فصل جدید امیدوار خواهند بود و حضور چنین مهاجمانی بدون شک جذابیت و حساسیت لیگ را هم بالا خواهد برد و او می تواند که جایگزین بسیار خوبی برای مامه تیام در خط حمله آبی پوشان باشد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

پربازدیدها

آخرین اخبار