• ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
  • کد خبر: 11216
تیم ملی

سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران توانسته که به قول خود جامه عمل پوشد و تیم او متفاوت از دوران کی روش عمل کرده است.

به گزارش ایران پژواک، مارک ویلموتس بعد از ۷ سال حضور کارلوس کی روش هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده گرفت.

این مربی بلژیکی در نخستین نشست خبری خود تاکید کرد که با وجود احترامی که به کارلوس کی روش می گذارد به دنبال هجومی کردن سبک بازی ایران است.

تیم ملی فوتبال ایران در دوران کی روش نتایج خوبی به دست آورد. تیم کی روش با وجود آنکه نتوانست در جام ملت های آسیا نتایج خوبی به دست آورد و در هر دو دوره حذف زود هنگام و تلخی داشت اما سالها تیم نخست فوتبال آسیا بود و دو دوره پیاپی هم توانست به جام جهانی راه پیدا کرد.

شاخصه اصلی تیم کی روش بازی درگیرانه و دفاعی بود؛ انگار که شور و هیجان و تند خویی که کی روش داشت به بازیکنان هم منتقل شده بود و روی هر صجنه ای اعتراض های زیاد از سوی بازیکنان صورت می گرفت و به همین خاطر هم در جام ملت های آسیا اخیر در امارات برابر ژاپن تن به شکست دادیم.

اما سبک بازی و سیستم تیم ملی فوتبال ایران با ویلموتس کاملا تغییر کرده است. با این بازی های که از ایران می بینیم و به اعتراف و اذعان بیشتر بازیکنان این مربی بلژیکی به فوتبال هجومی علاقه زیادی دارد.

او در اظهار نظری گفت که حتی اگر تیمش بازنده باشد دوست دارد که در هر دیداری حداقل یک گل به ثمر رساند اما در دوران کی روش گل نخوردن مهم تر از هر چیزی بود و همواره در اولویت قرار داشت این درحالی است که ویلموتس از شاگردانش می خواهد که گل زدن را در اولویت قرار دهند.

در این چند دیداری که از تیم ملی فوتبال ایران زیر نظر ویلموتس دیده ایم کاملا روشن شده است که تیم ملی با دوران کی روش کاملا فرق کرده است. از یک طرف آرامش ویلموتس به بازیکنان منتقل شده و آنها به ندرت اعتراض می کنند و بیشتر روی حضور در میدان تمرکز دارند.

و اما از طرف دیگر هم تیم ملی با سرمربی بلژیکی بازی هجومی و تماشاگر پسند را در دستور کار خود قرار داده و در دیدار برابر هنگ کنگ هم که در خارج از خانه بود دو گل به ثمر رساند و چندین موقعیت گلزنی دیگر را هم خلق کرد تا سه امتیاز ارزشمند را در گام نخست به دست آورد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار