ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل با اشاره به درآمدهای دولت از این اپراتور، گفت: مجموع درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم دولت از ایرانسل در ۱۳ سال گذشته بالغ بر ۴۲۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

به گزارش ایران پژواک به نقل از سیتنا، بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری سیزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه این شرکت، گفت: روزی که ایرانسل وارد عرصه شد تلفن همراه یک کالای لوکس بود که بعد از حضور ایرانسل به یک کالای مصرفی تبدیل شد، شکل گیری ایرانسل به خاطر یک تجربه مشترک با سرمایه گذاری خارجی موفق، باعث رفع انحصار، انتقال دانش فنی حوزه اپراتوری، کسب تجارب مفید برای توسعه سریع تر تکنولوژی و فناوری شد.

وی، افزود: چشم اندازی که پیش روی این اپراتور ترسیم کرده ایم ارائه دنیایی از خدمات دیجیتالی جدید به مشتریان است. ایرانسل سهم ۴۳ درصدی در بازار اپراتور حوزه تلفن همراه دارد و بر اساس سیاست وزارت ارتباطات تلاش خود را به کار گرفتیم تا روستاهای تحت پوشش ایرانسل را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم. بر اساس آخرین آمار نسبت به سال گذشته بیش از ۱۲۸۷ روستا به شبکه ۲ جی، ۱۹۷۵ شبکه ۳ جی و ۱۰۰۷ به شبکه ۴ جی متصل شده اند.  

عباسی افزود: مساله دیگر رومینگ ملی در روستاها و مناطقی بود که پوشش اینترنت وجود نداشت، با تلاش هایی که انجام گرفته، مجموع مشترکان نسل ۴ روستایی به ۷.۷ میلیون نفر رسید. ایرانسل به منظور سهولت در دسترسی به خدمات ارتباطی مشترکان خود در سفرهای داخلی و خارجی اقدام به ارائه خدمات رومینگ به سایر اپراتورها و اخذ خدمات کرده است.

وی درباره اربعین و میزان استفاده زوار از خدمات ایرانسل گفت: طی این مدت یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از سرویس رومینگ ایرانسل استفاده کردند که رشد ۸۷ درصدی را نسبت به قبل نشان می دهد. مصرف دیتا ۳۶ ترابایت بوده و ۷ میلیون دقیقه مکالمه و ۷ میلیون پیامک در این مدت رد و بدل شده است. ایرانسل برای رفتن به تبدیل شدن به اپراتور دیجیتال، برای خدمات فروش و خدمات پس از فروش خود شبکه جامع دیجیتالی ایجاد کرده که اکنون به شکل پایلوت کار می کند.

مدیرعامل ایرانسل در این خصوص گفت: اکنون ۵۳۳ کارشناس تمام وقت، ۲۴ ساعته و تمام روز هفته مشغول پاسخگویی هستند علاوه بر آن یک مرکز وی آی پی ویژه مشتریان شرکتی نیز راه اندازی شده است.  

وی اظهارداشت: شهر هوشمند از دیگر اهدافی است که در کشور دنبال می شود، ایرانسل از ظرفیت های زیرساختی خود برای شهر هوشمند و اینترنت اشیاء در ۲۰ مرکز استان استفاده کرده است.

عباسی در ادامه به کارهایی که برای پیشبرد پروژه شهر هوشمند انجام شده، اشاره کرد و گفت: انقعاد تفاهم نامه همکاری برای نصب هزار کنتور هوشمند گاز مبتنی بر اینترنت اشیاء در شهر همدان، ارائه پوشش شبکه اینترنت اشیاء در جنگل گلستان به منظور مشارکت و حمایت از پروژه ملی تشخیص حریق و حوادث طبیعی در جنگل ها، انعقاد قرارداد پیاده سازی ۵۰۰ سنسور پارکینگ حاشیه ای هوشمند مبتنی بر شبکه اینترنت اشیاء در شهر مشهد، تست موفقیت آمیز سرویس روشنایی هوشمند معابر مبتنی بر شبکه اینترنت اشیاء با رویکرد کاهش هزینه های نگهداری از جمله کارهایی است که برای رسیدن به شهر هوشمند در حال انجام آن هستیم.

مدیرعامل ایرانسل افزود: طی ۱۳ سال گذشته ۳۲۱ هزار میلیارد ریال پرداخت و جمعا ۴۲۰ هزار میلیارد ریال نیز مجموع درآمدهای مستقیم و غیرمستقیمی است که از سوی ایرانسل به دولت پرداخت شده است. ۲۳۰۰ شغل مستقیم در تهران و شهرستان‌ها، ۵۷ هزار شغل غیرمستقیم، ایجاد ۳ هزار شغل برای افراد ایرانی و غیر ایرانی و ۱.۵ میلیون شغل غیر مستقیم از طریق سرمایه گذاری آماری است که مدیرعامل ایرانسل از میزان اشتغالی که این شرکت ایجاد کرده، ارائه می دهد.

وی در پایان اعلام کرد ایرانسل قصد دارد از اپراتور دیتا به سمت اپراتور دیجیتال بروند و این برنامه ای است که برای آینده کاری خود متصور شده اند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

پربازدیدها

آخرین اخبار