موراویه تسکی

انتقاد کشورهای مختلف از اظهارات رئیس جمهور فرانسه در خصوص مرگ مغزی ناتو همچنان ادامه دارد بطوریکه نخست وزیر لهستان نیز به صف منتقدان مکرون پیوسته است.

به گزارش ایران پژواک به نقل از اسپوتنیک، «ماتئوس موراویه تسکی» نخست وزیر لهستان در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در خصوص مرگ مغزی ناتو گفت: در خصوص صلح و آزادی ناتو مهمترین ائتلاف موجود در جهان است. 

وی در ادامه گفت: مکرون هنوز نفس های روسیه را روی گردن خود حس نکرده تا اهمیت ناتو را بداند. امیدوارم همچنان بتوانیم روی فرانسه و عمل به تعهدات از سوی پاریس حساب کنیم.

به گفته موراویه تسکی، فرانسه کمتر از ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به امور نظامی اختصاص می دهد که این برخلاف قوانین ناتو است و باید پرسید چرا به این جنبه مهم بی توجهی می شود. 

اختصاص ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی به امور نظامی از سوی اعضای ناتو، موضوعی است که به شدت از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در حال پیگیری است.

مکرون در هفته گذشته در مصاحبه ای اعلام کرد که به دلیل اقدامات آمریکا ناتو دچار مرگ مغزی شده است. این سخنان مکرون با واکنش های منفی زیادی از سوی کشورهای مختلف از جمله آلمان مواجه شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدها

آخرین اخبار