• ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
  • کد خبر: 12633
قدرت هسته ای

نشریه چینی "سوهو" ژاپن را یک قدرت هسته ای واقعی می داند و کشورهای همجوار از جمله روسیه را به هشیار بودن در برابر توکیو فرا می خواند.

به گزارش ایران پژواک از اسپوتنیک، نویسنده مقاله منتشره در نشریه چینی به منابعی استناد می کند  که می گویند ژاپن توانسته با دستاویز پیشبرد نیروگاه های اتمی با هدف صلح آمیز ، مقدار زیادی سوخت هسته ای به دست آورد که برای ساخت ۶۰۰ بمب اتمی کفایت می کند.

تأکید می شود که آمریکا طی دهها سال جلوی رشد ژاپن را در این زمینه گرفته اما این کشور با استفاده از کمک های متحد غربی خود به یک قدرت بزرگ اقتصادی تبدیل شده است. حالا ژاپن می خواهد نقش فعال تری را در صحنه بین المللی ایفا کند.

خاطرنشان می شود ژاپن از لحاظ بنیه رزمی جزو ده کشور اول دنیا است و باید به سطح تکنلوژیک این کشور بهای کافی داده شود. ژاپن با وجود نداشتن اجازه برای ساخت سلاح هسته ای ، دارای مواضع پیشتازی در جهان در زمینه استفاده از فناوری های هسته ای است.

به عقیده نویسنده مقاله منتشره در نشریه چینیژاپن در صورت آغاز عملیات جنگی خواهد توانست با استفاده از مواد هسته ای موجود در این کشور به سرعت جنگ افزار هسته ای بسازد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

پربازدیدها

آخرین اخبار