جان لیمبرت

جان لیمبرت یکی از ۵۲ دیپلمات آمریکایی که در سال ۱۳۵۷ و در پی قطع روابط واشنگتن با تهران، ایران را ترک کردند، از ترامپ خواست خودش را به خاطر این ۵۲ نفر به زحمت نیاندازد.

به گزارش ایران پژواک، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دو روز پس از اقدام تروریستی دولت این کشور در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، در یکی از آخرین توئیت هایش تهدیدآمیزش درباره ایران، مدعی شده است «اگر ایران هر یک از آمریکایی ها یا دارایی‌های آن را مورد هدف قرار دهد، ما ۵۲ نقطه در ایران را هدف قرار می‌دهیم. او گفته است که این اقدام، به تلافی ۵۲ آمریکایی خواهد بود که سال‌ها پیش ایرانی ها گروگان گرفته بودند.»

لیمبرت در گفت و گو با شبکه ام اس ان بی سی آمریکا گفت: من شخصا نمی خواهم بخشی از تصمیم های ترامپ برای کشتن مردم یا منفجر کردن اماکن فرهنگی باشم.

وی در جمله‌ای طعنه آمیز خطاب به ترامپ تصریح کرد: آقای ترامپ اگر الان حرف های من را می شنوید، به شما می گویم که اصلا حاضر نیستم خودتان را به خاطر من به زحمت بیاندازید!

این دیپلمات پیشین آمریکایی همچنین اشاره کرد که امروز خاورمیانه به اندازه کافی فاجعه و بحران دارد و دیگر نیازی به بحران و فاجعه جدید در این منطقه نیست.

او گفت وقتی فضای سوء تفاهم میان دو کشور حاکم است، چنین فضایی اجازه گفت و گو میان آنها را نمی دهد و همین امر سبب سوق دادن آن ها به سمت درگیری می شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

پربازدیدها

آخرین اخبار