المان

رسیدگی به اتهامات مشاور و مترجم ارتش آلمان که به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده بود از امروز دوشنبه آغاز می شود.

به گزارش ایران پژواک به نقل از خبرگزاری آلمان، دادگاه رسیدگی به اتهامات فرد شاغل در ارتش آلمان که به اتهام جاسوسی برای دستگاه‌های اطلاعاتی ایران بازداشت شده بود، امروز دوشنبه ۳۰ دی ماه آغاز می‌شود.

این فرد که از او تنها با عنوان «عبدالحمید اس.» نام برده شده ۵۱ سال دارد و در ارتش آلمان به مترجمی و مشاوره مشغول به کار بود.

دادگاه شهر کوبلنتس (Koblenz) قرار است به اتهام‌های وارد شده به این شخص رسیدگی کند. جلسات دادگاه پشت درهای بسته برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود تا ۳۱ مارس، بیشتر از دو ماه دیگر، طول بکشد.

اواخر دی ماه سال گذشته دادستانی فدرال آلمان اعلام کرد که یک مشاور فرهنگی شاغل در ارتش این کشور را به ظن جاسوسی برای نهادهای اطلاعاتی ایران بازداشت کرده است.

این فرد در غرب آلمان در منطقه راینلاند بازداشت شد و آن‌طور که گزارش شده افغان‌تبار است.

دادستانی آلمان عبدالحمید اس. را متهم کرده به دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی اطلاعات داده است. همسر ۴۰ ساله این فرد نیز مظنون به همدستی با او است، اما بازداشت نشده‌ است.

پیشتر «اشپیگل» گزارش داده بود که مشاور بازداشت‌شده برای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی کار می‌کرد و به اطلاعات حساسی در مورد اعزام نیروهای آلمانی به افغانستان دسترسی داشته است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

پربازدیدها

آخرین اخبار