مسکن مهر

در حالی قیمت تمام شده واحدهای مسکن مهر پردیس با احتساب یارانه‌های دولتی حداقل ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان است که دلالان این واحدها را با نرخ‌های کمتر از قیمت‌تمام شده خریداری می‌کنند.

به گزارش ایران پژواک، افزایش نجومی قیمت طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ از یک سو و عقب‌ماندگی بخش تولید مسکن از سوی دیگر باعث شده تا اقبال به خرید پروژه‌های طرح مسکن مهر به خصوص در حومه کلانشهرها طی ماه‌های اخیر به شدت افزایش یابد.

این وضعیت برای شهر پردیس در شرق تهران نسبت به سایر شهرهای جدید از جمله پرند، هشتگرد در البرز و ... بیشتر مشهود بوده است. در این شرایط، دلالان مسکن مهر با سوء استفاده اقدام به خرید واحدهای مذکور با قیمت‌های کمتر از قیمت‌تمام شده کرده و پس از مدت کوتاهی این واحدها را با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رسانند.

اگر افزایش قیمت‌ آهن‌آلات طی هفته‌های اخیر را فاکتور بگیریم هزینه ساخت یک مترمربع مسکن مهر در فاز ۱۱ (کوزو) در حال حاضر حدود ۳.۲ میلیون تومان برآورد می شود که با هرینه‌های مربوط به هزینه‌های مربوط به جواز، انشعابات، مالیات، بیمه، نظام مهندسی، عوارض، اسناد و املاک و... حدود ۳.۵ میلیون تومان است. اگر فرض را بر این بگذاریم که میانگین مساحت واحدهای مسکونی (مفید و غیرمفید) موردنظر حدود ۱۰۵ متر است، قیمت تمام شده ساخت این واحد حدود ۳۷۰ میلیون تومان است.

از سوی دیگر با توجه به حاشیه سود سازنده و البته یارانه‌های دولتی صرف شده برای این واحدها، قیمت‌تمام شده یک واحد مسکونی مهر در فاز ۱۱ بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. باید به این نکته توجه شود که مساحت واحدهای مسکن مهر ۱۲۰ مترمربع نیز است و طبیعتا قیمت‌تمام شده آنها از ۶۰۰ میلیون تومان نیز فراتر خواهد رفت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

پربازدیدها

آخرین اخبار