وزیر بهداشت

وزیر بهداشت در واکنش به برخی انتقادها در طرح بیماریابی خانه به خانه کرونا، ضمن تکذیب حضور در درب منازل افراد، گفت: با استفاده از زیرساخت‌های پرونده الکترونیک سلامت، ۳۰۰ هزار اکیپ در مراکز درمانی، پایگاه‌های بسیج و مدارس اقدام به اخذ اطلاعات از مردم خواهند کرد.

به گزارش ایران پژواک، دکتر سعید نمکی در خصوص طرح خانه به خانه برای بیماریابی مبتلایان به کروناویروس، گفت: پس از آنکه اعلام کردیم چنین طرحی وجود دارد این تلقی پیش آمد که قرار است درب تک تک خانه‌هارا بزنیم و یا داخل خانه‌ها شویم. این کار مانند آن است که در دنیای امروز با وجود ماشین حساب از چرتکه استفاده کنیم.

وی با اشاره به وجود زیرساختی همچون پرونده الکترونیک سلامت، بیان کرد: این ساختار که مدت‌ها بود بر زمین مانده بود، بهار امسال راه‌اندازی شد و ما امروز با استفاده از ظرفیت‌های آن و داشتن اطلاعات خانوار با طراحی سامانه‌ای قرار است ۳۰۰ هزار اکیپ را در سراسر کشور آماده حضور در مراکز بهداشتی_درمانی تحت اختیارمان، کرده و در صورتی که لازم شد در پایگاه‌های بسیج و مدارس باشند تا اطلاعات تک تک افراد را به دست آوریم.

وی گفت: بیش از ۹۹/۵ درصد موارد پیگیری بدون تماس با افراد و از طریق پرونده الکترونیک سلامت خواهد بود.

بنابر اعلام کانال خبری وزارت بهداشت، وی همچنین گفت: خوشبختانه داروهای ضد ویروس ایران بیش از کشور چین بر روی بیماران مبتلا به کرونا اثر داشته است. به لطف خدا و تلاش شبانه روزی همکاران نظام سلامت کشور؛ در روند بهبودی افراد مبتلا به ویروس کرونا، در دنیا کشور دوم هستیم.

وزیر بهداشت گفت: علیرغم برخی شیطنت‌ها و ایجاد ابهام در آمار وزارت بهداشت، سازمان جهانی بهداشت و دبیرکل این سازمان، روز گذشته طی بیانیه‌ای بر اطلاعات، آمار و گزارش‌های اعلامی وزارت بهداشت صحه گذاشته و اعلام کردند این آمار و سیستم گزارش‌گیری ایران تماما مورد تایید این سازمان می باشد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی