ایران و امریکا

مبادلات تجاری آمریکا و ایران در پنج ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل نصف شد و به ۲۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش ایران پژواک، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در پنج ماهه نخست سال جاری میلادی نصف شده است.

مبادلات تجاری دو کشور در پنج ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر ۴۰.۹ میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به ۲۰ میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا می امسال ۱۷.۱ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۵۷ درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا می ۲۰۱۹ بالغ بر ۴۰ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در پنج ماهه نخست امسال با رشد ۱۲۲ درصدی به ۲.۹ میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران ۰.۹ میلیون دلار بوده است.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا حجم ناچیزی از کل تجارت دو کشور را تشکیل می دهد. ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه ۱۶۸ و در میان منابع وارداتی این کشور رتبه ۱۷۴ را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدها

آخرین اخبار