ترامپ

در اقدامی بی سابقه، رئیس جمهور آمریکا درخواست به تاخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری پیش رو که کمتر از ۱۰۰ روز دیگر قرار است برگزار شود را مطرح کرده است.

به گزارش ایران پژواک، در شرایطی که محبوبیت و جایگاه ترامپ در نظر سنجی‌های انتخاباتی به شدت در مقابل رقیب دموکراتش افول کرده، حال او پیشنهاد به تأخیر انداختن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مطرح کرده است.

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر با درخواست به تأخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری پیش رو که کمتر از ۱۰۰ روز دیگر قرار است برگزار شود، برگزاری این انتخابات را به صورت پستی زیر سوال برده است.

ترامپ در این ارتباط نوشت: با رأی گیری از طریق پست و در غیاب رأی دادن (حضوری) که بهترین شیوه است، انتخابات سال ۲۰۲۰ پرتقلب ترین و اشتباه ترین انتخابات تاریخ خواهد بود و این برای آمریکا بسیار شرم آور خواهد بود.

ترامپ در ادامه درخواست تأخیر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را این گونه مطرح کرده است: برگزاری انتخابات را به تأخیر اندازید تا مردم بتوانند به درستی و در امنیت و اطمینان خاطر رأی دهند.

به تأخیر انداختن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا کنون هیچگاه از سوی ترامپ به این روشنی و بی پروایی اعلام نشده بود و به نظر می‌رسد که او عزمش را برای عدم برگزاری انتخابات در اوج بحران شیوع کرونا در این کشور جزم کرده است.

از سوی دیگر درخواست به تأخیر انداختن و تعویق انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا اقدامی بی سابقه به شمار می‌رود و در این کشور حتی در زمان جنگ‌های داخلی نیز انتخابات برگزار شده بود.

با این حال به اعتقاد کارشناسان و ناظران مسائل آمریکا، اگر انتخابات تا پیش از نیمه دسامبر، زمان برگزاری نشست اعضای هیأت الکترال انجام نشود، ترامپ از روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ دیگر رئیس جمهور نخواهد بود و احتمال ایجاد بحران در قانون اساسی این کشور در صورت عدم برگزاری انتخابات وجود خواهد داشت.

از سوی دیگر درخواست برای به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شرایطی مطرح شده که نتایج نظرسنجی‌ها در آمریکا موقعیت نامناسبی را برای ترامپ به تصویر می‌کشد و به تازگی نتایج نظرسنجی مشترک خبرگزاری رویترز و مؤسسه نظرسنجی ایپسوس نشان می‌دهد که میزان محبوبیت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه چگونگی پاسخگویی به شیوع ویروس کرونا به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۵۸ درصد از پاسخ دهندگان از واکنش ترامپ به بیماری همه‌گیر کرونا ناراضی بودند.

همچنین نتایج نظرسنجی جدید سی‌ان‌ان و مؤسسه «اس‌اس‌آراس» که از ۱۸ تا ۲۴ ژوئیه (۲۸ تیر تا ۳ مرداد) انجام شد، نشان داد در حالی که تنها ۱۰۰ روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مانده، ترامپ در سه ایالت فلوریدا، آریزونا و میشیگان موفقیت چندانی کسب نکرده است.

ترامپ در فلوریدا از بایدن به میزان ۵۱ درصد در مقابل ۴۶ درصد عقب افتاده و این ارقام در دو ایالت آریزونا و میشیگان به ترتیب ۴۹ درصد در برابر ۴۵ درصد و ۵۲ درصد در برابر ۴۰ درصد است.

در همین حال، محبوبیت کلی رئیس جمهوری آمریکا در این ایالت‌ها به دلیل نحوه مدیریت بحران کرونا کاهش یافته است به طوری که ۶۰ درصد از آمریکایی‌های ساکن آریزونا، ۵۹ درصد از ساکنان میشیگان و ۵۷ درصد از مردم فلوریدا رویکرد ترامپ برای مقابله با ویروس کرونا را نمی‌پسندند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

پربازدیدها

آخرین اخبار