• ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
  • کد خبر: 17387
بورس

عضو هیئت مدیره شرکت بورس با بیان اینکه با توجه به انتشار اوراق تبعی و خرید سهام خزانه از سوی شرکتها، سهام داران خرد نگران ریزش بازار در ماههای آینده نباشند، گفت: از سوی دیگر حقوقیها وظیفه دارند تا از طریق حمایت هوشمند یک فضای امن در بازار ایجاد کنند.

به گزارش ایران پژواک، سید مهدی سدیدی عضو هیات مدیره بورس تهران  و مدیر عامل صندوق بازنشستگی بانکها در حاشیه نشست بررسی شرایط بازار سرمایه و  راهکارهای بهبود آن که در وزارت اقتصاد برگزار شد، گفت: وظیفه سرمایه گذاران بزرگ این است که از سهام تحت تملک خود حمایت کند که این موضوع از طریق خرید سهام خزانه و انتشار اوراق تبعی شکل میگیرد.

وی گفت:  مسیر حمایتی در سه هفته اخیر از طریق حقوقیها پیاده شده و از این پس نیز از روشهای جدید این کار انجام خواهد شد.

به گفته سدیدی، حدود هشتاد  درصد حجم معاملات از طریق سهامدارن حقیقی انجام میشود، اگر سهامداران میخواهند که رفتار بازار متعادل باشد باید از رفتار هیجانی فاصله بگیرند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه، بعد از بهمن ماه سال گذشته در ۱۲۰ روز کاری رشد فوق العاده ای را در بازار سرمایه شاهد بودیم، ادامه داد،  این رشد ماحصل شوق سهامداران به سرمایه گذاری و انتظار بالا برای کسب بازده مناسب بود. ترس حاکم در روزهای اخیر نیز ماحصل این است که ممکن است ثروت بدست آمده از دست بروند.

وی افزود، به نظر میرسد هم در مسیر صعودی و هم در روندهای برگشتیف سهامداران باید ارامش خود را حفظ کنند.

سدیدی با اشاره به نقل قول وزیر اقتصاد برای اقدام به خرید سهام از سهامداران خرد از طرف حقوقیهای بازار، گفت: این انتظار را نمیتوان از سهامداران حقوقی داشت که در هر حوزه ای ورود داشته باشند چراکه باید به سهامداران خود پاسخ دهند، این درحالی است که باید حمایت منطقی و هوشمندانه پیاده شود.

وی با بیان اینکه، با توجه به انتشار اوراق تبعی و خرید سهام خزانه از سوی شرکتها، سهام داران خرد نگران ریزش بازار در ماههای آینده نباشند، گفت: از سوی دیگر سرمایه‌گذارن حقوقی وظیفه دارند تا از طریق حمایت منطقی و هوشمند یک فضای امن و آرام را در بازار سرمایه ایجاد کنند.

انتهای پیام

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • وارد شده به بورس با تشویقهای دولت IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
    0 0
    شما را به شرافتتان صادق باشید و از سرمایه های مردمی که با تشویقهای شما وارد بورس شدند حمایت کنید. تمام بازارها در جامعه افزایش سرسام آوری داشتند، هیچ کس دم از حباب نمی زند، چرا افزایش سرمایه در بورس حباب است؟ مگر این شرکت ها و صنایع در بورس زمین ندارند؟ تجهیزات و ... ندارند؟!!!!!

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار