انتخابات امریکا

دادگاهی در ایالت پنسیلوانیا با توجه به پافشاری ترامپ مبنی بر وقوع تخلف در انتخابات ۲۰۲۰، تائید نتیجه به نفع بایدن را تا برگزاری جلسه دادرسی در روز جمعه، به تعویق انداخت.

به گزارش ایران پژواک به نقل از واشنگتن تایمز، یکی از قضات ایالت پنسیلوانیا که با ۲۰ رأی الکترال، نقشی کلیدی در تعیین سرنوشت انتخابات ۲۰۲۰ دارد، حکم توقف تائید نتایج به نفع جو بایدن دموکرات را صادر کرد.

درحالیکه مسئولین انتخاباتی پنسیلوانیا، روز سه‌شنبه، بایدن را پیروز معرفی کردند؛ قاضی «پاتریشیا مک کالو» می‌گوید: لازم است روز جمعه، جلسه دادرسی برای تائید نتیجه نهایی برگزار شود- اقدامی که با استقبال دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا مواجه شد.

ترامپ در پیامی توئیتری، از حکم قاضی مک کالو به عنوان «خبری بزرگ» یاد کرد حال آنکه پیشتر، در گفتگوی تلفنی با طرفداران جمهوریخواهش در ایالت پنسیلوانیا گفته بود: ابطال نتیجه انتخابات از نظر بسیاری از حقوق دانان کاری خارج از عرف تلقی می‌شود و (به رغم وجود شواهد زیاد دال بر تقلب) با قضاتی مواجه هستیم که می‌ترسند در این خصوص تصمیم بگیرند.

این در حالی است که «جاش شاپیرو» دادستان کل پنسیلوانیا می‌گوید: تصمیم دادگاه ایالتی تأثیری بر تائید نتایج ندارد و بایدن پیروز انتخابات است.

ترامپ به رغم موافقت با آغاز روند انتقال قدرت به بایدن، مدعی است که تسلیم آرای جعلی نشده و شکایت خود را در دیوان عالی پیگیری می‌کند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار