بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل پرداختی بازنشستگان تامین اجتماعی امسال ۳۹ درصد افزایش یافت که این رقم منهای مرحله دوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در روزهای پایانی سال گذشته است.

به گزارش ایران پژواک، محمد شریعتمداری با بیان این مطلب  در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز هیات وزیران مصوب شد حداقل پرداختی بازنشستگان با ۳۹ درصد افزایش از رقم یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یابد.

وی افزود: این افزایش برای سایر سطوح ۲۶ درصد رشد به اضافه عدد ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان است و به این ترتیب بازنشستگان در فروردین ماه ۱۴۰۰ از افزایش دستمزد ۳۹ درصد مطابق حداقل مزد کارگران برخوردار می شوند.

وزیر تعاون تاکید کرد: افزایش ۳۹ درصدی حقوق بازنشستگان منهای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی است که مرحله دوم آن در روزهای پایانی سال گذشته برای سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان واریز شد.

وی توضیح داد: مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به تصویب هیات امنای سازمان تامین اجتماعی رسید و برای اجرا به این سازمان ابلاغ شد و امیدواریم این دو در کنار هم گشایشی را در زندگی بازنشستگان فراهم کند.

شریعتمداری گفت: رشد مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی همانند بازنشستگان کشوری و لشگری است و طبق محاسبات از اسفندماه تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ معادل ۱۳۳ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • حبیب IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
  0 0
  ذات بد نیکو نگردد چون بنیانش کج است .کار رو بدین دست کاربلد .هیچکس سر جاش نیست که شما هم باشید .حضرت امام فرمایش میکردهر کس نمیتواند خودش بگوید نمیتوانم وبار مسئولیت به گردن نگیرد تو۴۲سال هنوز یکی مرد نبود بگه برام سنگینه .چرا این همه توانمند دارین به این روز افتادیم
 • امیر قربانی IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  0 0
  اینقدر تو بوق و سرنا کردند تا با افزایش سالانه بزنند،پس متناسب سازیش کجا رفت،دروغ به این بزرگی ، برای من فقط افزایش قانونی سالیانه لحاظ شده و دیگر هیچ!!!!

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی