بورس

اکثر کارسناسان بازار سرمایه در پیش‌بینی هفتگی بازار سرمایه روند بورس را مثبت ارزیابی کردند و لیدر بازار را پتروشیمی‌ها و پالایشگاهی‌ها معرفی کردند. اما امروز نه تنها این دو گروه مثبت نشدند بلکه شاخص کل هم با افت همراه شد. حالا تحرکات بازار سرمایه مثبت می‌شود؟

به گزارش ایران پژواک، بازار سرمایه امروز بر خلاف هفته گذشته با افت شاخص کل بورس همراه شد و با ۲۲ هزار واحد منفی در پایان معاملات در کانال یک میلیون و  ۴۶۵ هزار واحد قرار گرفت.

اکثر کارشناسان بازار در پیش‌بینی هفتگی بازار سرمایه روند بورس را مثبت ارزیابی کردند و لیدر بازار را پتروشیمی‌ها و پالایشگاهی‌ها معرفی کردند. اما امروز نه تنها این دو گروه مثبت نشدند بلکه شاخص کل هم با افت همراه شد.

دلیل ریزش بازار امروز را از رسول رحیم نیا، کارشناس بازار سرمایه پرسیده شد و او به تجارت‌نیوز در این باره گفت: دلیل افت شاخص کل بورس امروز، مصاحیه رئیس جدید بانک مرکزی بود که از کنترل نرخ ارز و تورم خبر داد و این موضوع گمانه‌های افزایش نرخ بهره را در نظام بانکی کشور بیشتر کرده است.

این کارشناس بازار در بخش دیگری گفت: هفته گذشته با وجود آنکه روند بازار مثبت بود اما ارزش معاملات تغییری نکرد. اگر چه شرایط بنیادی بازار مناسب است اما مثبت‌های پرقدرتی را ندیدیم و در روزهای گذشته هم تحرکات بازار مثبت نزدیک به صفر بود.

در پیش‌بینی بازار در روزهای آینده یوسف هاشمی، کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد در روزهای آینده تحرکات کلی بازار سرمایه مثبت باشد. زیرا متغیرهای اثرگذار مثل افزایش قیمت جهانی نفت،گاز، کامودیتی‌ها و محصولات غذایی سیگنال‌های مثبتی را به بازار داده‌اند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود در روزهای آینده نرخ‌های جهانی روند صعودی داشته باشند و دلار هم در محدوده ۲۸ هزار تومان به ثبات برسد. بر این اساس در روزهای آینده احتمالا گروه‌های پالایشگاهی، پتروشیمی، فلزات اساسی، بانک، محصولات غذایی و قندی از روند صعودی در بازار برخوردار خواهند بود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی