سرماخوردگی

سونا رفتن، استفاده از اسپری های بینی و ورزش های سنگین راه حل مبارزه با سرماخوردگی نیست.

به گزارش ایران پژواک، مجله آلمانی فوکوس اشتباهات رایجی را فهرست کرده است که افراد برای رهایی از سرماخوردگی انجام می دهد.

اولین مورد استفاده بیش از حد از اسپری های بینی است. در این مقاله توضیح داده شده است: "اگر برای مدت طولانی از این اسپری ها استفاده شود، می تواند به غشای مخاطی بینی آسیب برساند و حتی اعتیادآور شود."

پزشکان توصیه کردند که بیش از یک هفته از اسپری ها استفاده نکنید: در غیر این صورت غشاهای مخاطی به دوز معمول "عادت می کنند" که آبریزش مزمن بینی را تهدید می کند."

اشتباه بعدی کاهش سریع دمای بدن با کمک داروهاست. در این مقاله آمده است: "تب به سیستم ایمنی کمک می کند تا بهتر با عوامل بیماری زا مقابله کند. دمای بالاتر واکنش های محافظتی لازم را تسریع می کند."

نویسنده توصیه می کند که درجه حرارت را در کودکان کمتر از 38 درجه و در بزرگسالان زیر 38.5 درجه کاهش دهید. همچنین در صورت سرماخوردگی نباید استراحت را کنار بگذارید. این نشریه خاطرنشان می کند که پس از مصرف داروهای ضد تب، اغلب احساس تسکین در بدن شما بوجود می اید که تمایل به شروع هر چه سریعتر به کار وجود دارد. به هیچ عنوان نباید تا زمان بهبودی کامل به فعالیت های ورزشی بازگشت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی