خاشقجی

نامزد روزنامه‌نگار گمشده عربستان در واشنگتن پست با نوشتن یک مقاله از دولت آمریکا خواست در یافتن همسرش به او کمک کنند.

به گزارش ایران پژواک به نقل از آناتولی، خانم خدیجه چنگیز نامزد جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در واشنگتن پست مقاله‌ای منتشر کرد.

این شهروند ترکیه‌ای در مقاله خود نوشته است: من در مورد رفتن به کنسولگری عربستان در استانبول نگران بودم و از جمال پرسیدم آیا مطمئن هستی مشکلی پیش نمی‌آید؟ او در پاسخ گفت، بر اساس معادلات حقوق بین‌الملل، غیر ممکن است در کنسولگری فردی را بازداشت کنند. چنین چیزی در تاریخ ترکیه هم سابقه نداشته است و نمی‌خواهد نگران باشی. با این حال من در مقابل ساختمان کنسولگری منتظر ماندم. پس از سه ساعت خبری نشد و من که بسیار نگران شده بودم، از مأمورین کنسولگری سوال کردم. آنها در جواب گفتند، او خیلی وقت است از ساختمان کنسولگری ما خارج شده است.

خدیجه چنگیز در ادامه نوشته است: من اطمینان کامل دارم که جمال وارد ساختمان شد و هیچگاه از آنجا بیرون نیامد. به همین دلیل از رئیس‌جمهور دونالد ترامپ و همسرش خانم ملانیا ترامپ درخواست می‌کنم برای یافتن جمال به ما کمک کنند.

نامزد خاشقچی در پایان اعلام کرد: اطمینان دارد دولت ترکیه از توانایی امنیتی بالایی برای حل این مشکل برخوردار است و تاکنون مسئولین آنکارا در این مورد پیگیری‌های فراوانی انجام داده‌اند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار