• ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
  • کد خبر: 6546
نورافکن

امید نورافکن در حالی تنها بعد از نیم‌فصل به لیگ برتر بازمی‌گردد که رسانه‌های بلژیکی در تابستان از این بازیکن به عنوان یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان شارلوا نام می‌بردند ولی اختلاف امید با فلیس ماتزو سرمربی گورخرها برای بازی نکردن در پست مدافع چپ اوضاع را برای این بازیکن به شکل دیگری پیش برد.

به گزارش ایران پژواک، تأخیر در آغاز دور جدید تمرینات نه تنها وینفرد شفر را با دردسرهای زیادی روبه‌رو کرد بلکه مربی آلمانی را به این واقعیت نزدیک کرد که نمی‌تواند تیمش را برای دور برگشت تقویت کند، چون باشگاه بودجه‌ای در اختیار ندارد که خریدی انجام بدهد. با این حال یکی از بازیکنانی که استقلالی‌ها در صدر فهرست خریدهای زمستانی قرار دادند امید نورافکن ملی‌پوش امید ایران و ستاره فصل قبل بود که تجربه حضور در اروپا و پوشیدن پیراهن شارلوا در ژوپیرلیگ چندان برای او خوشایند نبود و حالا قصد دارد دوباره با بازگشت به ایران خودش را به فرم مطلوب برساند. پروسه بازگرداندن امید به استقلال چندان آسان نبود، چون باشگاه بلژیکی بر اساس قرارداد سه ساله با این بازیکن تنها با جدایی قرضی و شش ماهه نورافکن آن هم در ازای رقمی حدود ۷۵ هزار یورو موافقت کرده بود در حالی که سران استقلال امیدوار به امضای قرارداد به مدت یک و نیم فصل بودند. همین اختلاف باعث شد مثل تمام خریدهای دیگر بازگشت نورافکن نیز با ابهامات فراوانی روبه‌رو باشد تا اینکه تبعات اعتصاب‌های اخیر و همین‌طور مشکلات مالی برای ملی‌پوش امید ایران چندان بد تمام نشود، چون استقلالی‌ها را وادار کرد از خواسته خود برای عقد قرارداد بلندمدت کوتاه آمده و برای بازگرداندن قرضی این بازیکن با او و باشگاه بلژیکی به توافق اولیه برسند.

وینفرد شفر که به شدت نگران اوضاع و احوال تیمش برای نیم‌فصل دوم و حضور در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیاست در حالی توانست سران باشگاه را برای امضای قرارداد قرضی با نورافکن متقاعد کند که برای تقویت تیم چاره دیگری نداشت. بازگشت نورافکن که قابلیت بازی در چند پست را دارد قطعاً می‌تواند در این روزهای پر از ناامیدی در اردوی استقلال، خبری خوش و روحیه‌ساز باشد، چون فصل قبل نورافکن یکی از عوامل اصلی موفقیت‌های این تیم لقب گرفته بود. این توافق که قرار است تا چند روز دیگر جنبه رسمی به خود بگیرد مانع سفر امید نورافکن به اسپانیا برای حضور در اردوی زمستانی شارلوا خواهد شد تا به این ترتیب استقلالی‌ها خود را برای استقبال از این خرید سرشناس داخلی در پنجره زمستانی آماده کنند. مسلماً اگر دور جدید تمرینات با شکستن اعتصاب استقلالی‌ها آغاز شود بازگشت امید به این تیم می‌تواند اتفاقی بزرگ قلمداد شود آن‌هم در روزهایی که نه از خریدهای خارجی خبری هست نه پولی در بساط که بتوان با آن بازیکنی درخور شأن و نام استقلال به ایران آورده شود. 

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار