• ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
  • کد خبر: 20594
شهرداری تهران

در پی اجرا شدن مصوبه شورای تامین شهرستان ری، محوطه کارخانه متروکه سیمان ری به شهرداری تهران تحویل و تصرفات غیرقانونی آن رفع شد.

به گزارش ایران پژواک، در پی اخذ مصوبه شهردار تهران از هیئت محترم دولت مبنی بر تبدیل سیمان ری به موزه صنعت، شهرداری منطقه ۲۰ با اخذ مجوز قضایی و معاضدت سرکلانتری نهم و یگان حفاظت شهرداری تهران و ابلاغ مصوبه شورای تامین شهرستان ری با ورود به محوطه سیمان ری، اقدام به رفع تصرف و تحویل ملک مورد نظر کرد.

فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ با اعلام این خبر گفت: مرمت، بازسازی و تبدیل این مکان ارزشمند تاریخی به موزه صنعت سیمان با هماهنگی و همکاری متخصصین و هنرمندان به زودی آغاز می شود.

وی ادامه داد: علی رغم ابلاغ مصوبه هییت وزیران، متصرفین غیر قانونی در راستای اجرایی نمودن مصوبه دولت، چندین مرتبه کارشکنی می کردند و اقدامات ایشان منجر به تخریب این اثر تاریخی می شد که نهایتا با مساعدت و حسن ظن دادسرای عمومی و انقلاب شهر ری، این میراث ارزشمند ملی که در کنار تپه و دژ تاریخی "رشکان" در پهنه جنوب تهران قرار دارد، انتزاع ید از متصرفین شد و ملک جهت اقدامات بعدی تحویل سازمان نوسازی شهر تهران شد.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اهمیت حفظ آثار و بناهای تاریخی در ری بیان کرد: هر گونه تصرف، تغییر یا تخریب آثار تاریخی و سو استفاده از این فضاهای ارزشمند، با واکنش صریح، دقیق و قانونی شهرداری روبه رو می شود و ما وظیفه خود را به طور کامل به انجام می رسانیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی