فوتبال

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع تعلیق فوتبال ایران توسط فیفا نوعی جریان‌سازی تبلیغاتی از سوی فدراسیون فوتبال است.

به گزارش ایران پژواک، «علی اصغر یوسف نژاد» روز شنبه با اعلام این مطلب به ایرنا، اظهار داشت: همه باید به قانون تمکین کنند و نهادهای بین المللی نیز همواره به قوانین کشورها احترام می گذارند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشسته ها و فصل الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری، برخی مسئولان فدراسیون فوتبال همچنان اصرار بر ماندن داشته و با طرح تعلیق به دنبال بحران ورزشی هستند، اظهار داشت: ما هم دلیل اصرار فدراسیون فوتبال را نمی دانیم و اینکه چرا آنان با باز کردن پای یک نهاد بین المللی به ورزش ایران اجازه می دهند با اعتبار و آبروی ورزشی و فرهنگی کشور بازی شود در حالیکه همان مجامع بین المللی به قوانین محلی همه کشورها احترام می گذارند.

نایب رئیس فراکسیون وزش مجلس شورای اسلامی حربه تعلیق فدراسیون فوتبال را تنها یک فضاسازی و تبلیغات برای حفظ پست و تمکین نکردن به قانون عنوان کرد و گفت: همه باید به قانون تمکین کنند نه اینکه هر دستگاهی از این قانون تفسیر خود را داشته باشد. تفسیر قانون با قانونگذار است و چنانچه ابهامی هم وجود دارد باید با دستگاه قانونگذار مطرح کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر آقایان تردید دارند فوتبال ایران تعلیق می شود پس چرا به خاطر مردم، ورزش و کشور استعفا نمی دهند.

وی متذکر شد: بازنشستگان فدراسیون فوتبال اگر کشور و ورزش ایران را دوست دارند و نگران تعلیق هستند، استعفا دهند تا این اتفاق رخ ندهد.

یوسف نژاد گفت: ورزش کشور نیاز به ورود اندیشه های جدید دارد و آنها باید شرایط را برای حضور جوانان فراهم کنند. قانون منع به کارگیری بازنشستگان باعث می شود تا از چرخه افراد تکراری و محدود شدن صرف به این اشخاص جلوگیری و شرایط برای استفاده از جوانان با تجربه که از سابقه مدیریتی هم برخوردار هستند، فراهم شود.
وی ادامه داد: این قانون خوبی است که گشایشی را در بخش های مدیریتی برای مردم هم فراهم می کند.

نماینده مردم ساری و میان‌درود در پاسخ به اینکه آیا مجلس در این باره ورود خواهد کرد یا خیر، افزود: مجلس و کمیسیون های مربوطه به طور یقین بر اجرای این قانون نظارت خواهند کرد.

با ابلاغ این قانون در 26 شهریور ماه امسال توسط رئیس جمهوری، مهلت ترک بازنشسته ها در دستگاه های اجرایی روز پنجشنبه 15 آذر ماه به پایان رسید.

تاکنون هفت رئیس فدراسیون ورزشی بازنشسته پیش از پایان مهلت قانونی استعفا کردند و 15 آذر ماه هم وزیر ورزش و جوانان حکم سرپرستی فدراسیون های والیبال، کاراته، معاون امور زنان وزارت ورزش و حراست این وزارتخانه هم را صادر کرد اما هنوز یک معاونت باقی مانده است.

در عین حال «سید رضا صالحی امیری» رئیس کمیته ملی المپیک، 24 آبان ماه اعلام کرد که «مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال بر اساس ماده 60 قانون خدمات کشوری می تواند در این فدراسیون به فعالیت خود ادامه دهد. این در حالی بود که منهای تاج؛ «علی کفاشیان»، « محمدرضا ساکت» نایب رئیس و دبیرکل،«عبدالکاظم طالقانی» عضو هیات رئیسه و «حید بهاروند» رئیس سازمان لیگ باید فدراسیون را ترک کنند که فقط ساکت استعفا کرده است.

هر چند از 15 آذر به روایتی گفته می شود تاج در محل کارش حضور ندارد تا به این قانون در ظاهر تمکین کرده باشد اما به نظر می رسد بدون در نظر گرفتن منافع ملی، سناریوی تعلیق فوتبال را در پیش گرفت و در عین حال نامزد نایب رئیسی فیفا هم شده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی