• گزارش تصویری از بزرگترین تونل آکواریوم ایران

  گزارش تصویری از بزرگترین تونل آکواریوم ایران

  تصاویر زیر مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم ایران با حدود ۸۰۰۰ قطعه ماهی در انزلی را نشان می‌دهد. در این آکواریوم عمده ماهی‌ها از خلیج فارس و دریای عمان تامین شده‌اند. این آکواریوم شامل بزرگترین تونل آکواریوم کشور به طول ۴۰ متر و حدود یک میلیون و صد هزار لیتر گنجایش حجم آب، وجود دارد که گردشگران و بازدیدکنندگان در یک زاویه دید ۳۶۰ درجه ای، انواع ماهی و کوسه ها را در کنار خود تجربه خواهند کرد.

 • گزارش تصویری از لوکیشن شهرزاد و سریال‌های معروف ایرانی

  گزارش تصویری از لوکیشن شهرزاد و سریال‌های معروف ایرانی

  شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران (غزالی سابق) در سال ۵۸ توسط زنده‌یاد علی حاتمی ساخته شده است و از آن روز تاکنون میزبان فیلم‌ها و سریال‌های زیادی با مضمون تاریخ معاصر ایران بوده است.

 • گزارش تصویری از غیرعادی ترین رستوران های جهان

  گزارش تصویری از غیرعادی ترین رستوران های جهان

  در گزارش تصویری امروز جالب ترین عکس ها از غیرعادی ترین رستوران های جهان را تقدیم می کنیم.

 • گزارش تصویری از قلعه فورگ

  گزارش تصویری از قلعه فورگ

  قلعه فورگ در روستای فورگ از توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان و در فاصله ۹۰ کیلومتری شرق بیرجند در استان خراسان جنوبی واقع شده است. ساخت این قلعه در زمان نادرشاه شروع شد. این بنا در در زمره ۱۰ قلعه تاریخی مهم کشور است که در سال1379 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 • گزارش تصویری از عمارت و باغ تاریخی سعیدی

  گزارش تصویری از عمارت و باغ تاریخی سعیدی

  عمارت و باغ تاریخی سعیدی در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی ساخته شده است. عبدالله سعیدی نماینده مردم نیشابور در دوره نوزدهم مجلس شورای ملی در این عمارت زندگی می کرده است. وسعت این باغ حدود 4 هکتار و از 2 عمارت در مرکز و انتهای باغ تشکیل شده است. تزئینات و معماری این عمارت ها یادآور دوره گذار معماری قاجاریه به پهلوی اول می باشد.

 • گزارش تصویری از خانه باصفای شهید مدرس در چهار راه سرچشمه

  گزارش تصویری از خانه باصفای شهید مدرس در چهار راه سرچشمه

  «خانه موزه شهید مدرس»، عمارت تاریخی است که در چهار راه سرچشمه، گذر میرزا محمود وزیر (کوچه شهید جاویدی)، کوچه نصیرالدوله (مدرس) جای دارد. این بنا در سال ۱۳۹۳ توسط «حاج محمد انصاری» خریداری و پس از مرمت به عنوان «دارالقرآن و خانه موزه شهید مدرس» با هدف فعالیت‌های فرهنگی، پژوهشی و اجتماعی و نیز گردآوری مستندات موزه‌های مرتبط با شهید مدرس احیاء شد. روز شهادت ایشان ۱۰ آذر ماه به نام روز مجلس نامگذاری شده است.

 • گزارش تصویری از تخت جمشید

  گزارش تصویری از تخت جمشید

  تخت جمشید یا پارسه نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان پیوسته، پایتخت باشکوه و تشریفاتیِ پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است. این مجموعه‌ متشکل از کاخ‌های پادشاهان دوران هخامنشی است و با شماره‌ی ۲۰ در سال ۱۳۱۰ به ثبت ملی و در سال ۱۹۷۹ میلادی، با شماره‌ی ۱۱۴ به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است.

 • گزارش تصویری از حال و هوای اصفهان قدیم در میدان نقش جهان

  گزارش تصویری از حال و هوای اصفهان قدیم در میدان نقش جهان

  اول آذرماه در تقویم، روز اصفهان نام گرفته است. روزی که از آیین و سنت ها و تاریخ کهن این شهر یاد می شود. امسال هم ۷۰۰ نفر هنرمند در پروژه بازنمایی نمایشی اصفهان کهن فضایی جذاب و مفرح را برای مردم و گردشگران به وجود آوردند که در تصاویر مشاهده می کنید.

 • گزارش تصویری ناسا که نشان می‌دهند سطح مریخ دقیقا چه شکلی است

  گزارش تصویری ناسا که نشان می‌دهند سطح مریخ دقیقا چه شکلی است

  ناسا تصاویری از سطح مریخ تهیه کرده است که در آن تپه‌های شن و ماسه به رنگ آبی فیروزه‌ای، کوه‌ها، یخ‌ها و آثار برخورد اجرام آسمانی مشاهده می شوند.

 • گزارش تصویری از گورستان دارالسلام شیراز

  گزارش تصویری از گورستان دارالسلام شیراز

  گورستان «دارالسلام» شیراز از کهن‌ترین آرامستان‌های تاریخی ایران که تعدادی از عرفا، فضلا و اندیشمندان دوره‌های تاریخی کشور را از قرن‌های اولیه اسلام تا عصر حاضر در خود جا داده است. بسیاری از سنگ‌های مقبره‌های قدیمی که با خط‌های ممتاز رقاع، کوفی، بنایی، ثلث، نسخ و نستعلیق کنده‌کاری شده و یا تصاویری از قیچی، شانه، آینه و ابزار شغل‌های در گور خفتگان برآن حک شده‌، اکنون شکسته و تخریب شده‌ است و در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

 • گزارش تصویری از خاکستر به‌جا مانده از آتش‌سوزی کالیفرنیا

  گزارش تصویری از خاکستر به‌جا مانده از آتش‌سوزی کالیفرنیا

  آتش‌سوزی کالیفرنیا تاکنون ۷۷ قربانی گرفته و ۹ هزار و ۷۰۰ خانه را نابود کرده است.

 • گزارش تصویری از باغی که خیلی از ایرانی‌ها هنوز به آن سر نزده‌اند

  گزارش تصویری از باغی که خیلی از ایرانی‌ها هنوز به آن سر نزده‌اند

  باغ گیاه شناسی ملی ایران در دامنه جنوبی رشته کوه البرز در اراضی چیتگر، در شمال غربی تهران واقع شده است.

 • گزارش تصویری از خانه های تاریخی کاشان

  گزارش تصویری از خانه های تاریخی کاشان

  خانه های طباطبایی ها و بروجردی ها در بافت قدیمی کاشان قرار گرفته و به ترتیب بیش از 180 سال و 130 سال از عمر این بناها می گذرد. این دو بنا مربوط به دوره قاجار هستند و دارای 3 بخش اندرونی، بیرونی و مخصوص خدمه که همراه با تزئینات مجلل و باشکوه جلوه نمایی می کنند. عکس از سعید پورات.

 • گزارش تصویری از مراقبت ۷ هزار سرباز آمریکایی از مرز مکزیک

  گزارش تصویری از مراقبت ۷ هزار سرباز آمریکایی از مرز مکزیک

  ارتش آمریکا بیش از ۷ هزار سرباز را برای مقابله با ورود کاروان مهاجران آمریکای مرکزی به مرزهایش با مکزیک اعزام کرده که اقدام به ایجاد دیوارهای موقت می‌کنند و بر تامین امنیت مرزها در گذرگاه‌های مرزی و مناطق اطراف آنها تمرکز خواهند داشت.

 • گزارش تصویری از حضور بانوان در دیدار پرسپولیس و کاشیما

  گزارش تصویری از حضور بانوان در دیدار پرسپولیس و کاشیما

  تعدادی از زنان هوادار برای تماشای دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن وارد ورزشگاه آزادی شدند.

 • گزارش تصویری از مجموعه تاریخی نیاوران

  گزارش تصویری از مجموعه تاریخی نیاوران

  مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در باغی به مساحت حدود 11 هکتار در شمال تهران قرار دارد که بناهای این مجموعه متعلق به دوره های قاجار و پهلوی است. این مجموعه شامل کاخ اختصاصی نیاوران، کاخ صاحبقرانیه و موزه حوضخانه، کوشک احمدشاهی، موزه جهان نما، کتابخانه اختصاصی و باغ کتیبه ها است.

 • گزارش تصویری از سکوت بقیع در روزهای پایانی ماه صفر

  گزارش تصویری از سکوت بقیع در روزهای پایانی ماه صفر

  قبرستان بقیع یا بهشت بقیع نام آرامگاهی در عربستان است که بنابر احادیث و روایات، امامان بزرگواری در این قبرستان مدفون شده‌اند و حتی گفته می‌شود قبر حضرت فاطمه زهرا(س)، مادر بزرگوار ائمه(ع) و حضرت ام‌البنین(س) نیز در این قبرستان است. مزار بی‌شمع و چراغ امام حسن مجتبی(ع) دومین امام شیعیان نیز در این قبرستان قرار دارد، جایی که عاشقان این امام همام از دور به زیارت آن امام مظلوم و بدون ضریح می‌روند، این روزها که ایام شهادت کریم اهل بیت(ع) است، قبرستان بقیع در سکوت به سر می‌برد و خبری از سوگواری برای این امام عزیز و غریب نیست.

 • قبرستان بقیع پیش از آن که توسط وهابیان تخریب شود/عکس

  قبرستان بقیع پیش از آن که توسط وهابیان تخریب شود/عکس

  جنه البقیع در کنار حرم نبوی نقطه عشق و امید مسلمانان و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت باقی مانده است اما تخریب آن لکه ننگی دائمی بر دامان وهابیت است.

 • گزارش تصویری از طبیعت پاییزی باراندوز ارومیه

  گزارش تصویری از طبیعت پاییزی باراندوز ارومیه

  با فرا رسیدن فصل زیبای پاییز، طبیعت منطقه باراندوز ارومیه رنگ دیگری به خود گرفته است. عکس: طاها اصغرخانی

 • گزارش تصویری از بزرگترین کاروانسرای باستانی کشور

  گزارش تصویری از بزرگترین کاروانسرای باستانی کشور

  کاروانسرای عبدالغفارخان (باغ شیخ) که به بزرگترین کاروانسرای باستانی کشور شهرت دارد، از زیباترین کاروانسراهای واقع در دشت فلات بوده و دارای یک حیاط مرکزی و چهار ایوان بزرگ در جوانب حیاط است. متأسفانه این اثر ملی و بنای تاریخی ارزشمند که نمونه‌ای از فرهنگ، هنر و معماری اصیل ایرانی است، در معرض تخریب قرار دارد و اگر فکری برای مرمت و بهسازی این ابنیه تاریخی نشود از میان می‌رود.

 • گزارش تصویری از دخمه زرتشتیان (برج خاموشان)

  گزارش تصویری از دخمه زرتشتیان (برج خاموشان)

  دخمه زرتشتیان در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی یزد روی یک کوه کم ارتفاع به نام دخمه قرار گرفته‌است. دو عمارت سنگی مدور و برج مانند با فضای میان تهی که برج قدیمی به نام سازنده آن «مانکجی هاتریا» با 15 متر قطر و در سال 1235 هجری شمسی ساخته شده و برج جدید با نام گلستان در سال 1310 هجری شمسی با قطر 25 متر ساخته شده است. در گذشته بدن متوفی را در برج می گذاشتند تا خوراک پرنده ها شوند و بعد استخوانها را داخل چاهی میریختند تا تبدیل به خاک شود. تمام کارهای دفن از گذاشتن جنازه تا تبدیل شدن استخوانها به خاک حدود 6 ماه تا یک سال طول میکشید.

 • گزارش تصویری از موزه سنگ و کاشی «هفت تنان» شیراز

  گزارش تصویری از موزه سنگ و کاشی «هفت تنان» شیراز

  موزه سنگ و کاشی های تاریخی «هفت تنان» از بناهای دوره کریم خان زند (1192-1178) است که در شمال شیراز و در دامنه کوه چهل مقام، در محله ای که امروز آن را «هفت تن» می نامند، واقع شده است.

 • گزارش تصویری اختصاصی ایران پژواک از منطقه فیلبند و چلاو استان مازندران

  گزارش تصویری اختصاصی ایران پژواک از منطقه فیلبند و چلاو استان مازندران

  فیل‌بند روستایی در شهرستان بابل در استان مازندران ایران است. اهالی به این روستا فلبن می‌گویند که کوتاه شده فیل‌بند است.

 • گزارش تصویری از جاده های منتهی به کربلا در ایام اربعین

  گزارش تصویری از جاده های منتهی به کربلا در ایام اربعین

  تصاویری از راهپیمایی اربعین را مشاهده می کنید.

 • گزارش تصویری از زیباترین آرامگاه جهان

  گزارش تصویری از زیباترین آرامگاه جهان

  قبرستان پر لاشز بزرگ‌ترین گورستان پاریس و پربازدیدترین آرامگاه در جهان با 110 هکتار وسعت و دارای گردشگاه‌های سنگفرش، مسیرهای پوشیده از درخت می‌باشد. هرساله حدود 2 میلیون توریست از این باغ چند هکتاری که 5 هزار درخت دارد و بیشتر شبیه به پارکی بزرگ است تا قبرستان، بازدید می‌کنند. غلامحسین ساعدی و صادق هدایت، از سرشناس‌ترین نویسنده‌های ایرانی در این قبرستان جای گرفته‌اند.

 • گزارش تصویری از منطقه «کول‌چپ» در لرستان

  گزارش تصویری از منطقه «کول‌چپ» در لرستان

  منطقه بکر «کول‌چپ» در 80 کیلومتری آزادراه خرم‌آباد به پل زال، زیستگاه سمندر لرستانی و دارای بافت و پوشش گیاهی بلوط است. وجود آبشارهای کوچک و بزرگ متعدد پلکانی و حوضچه‌های مختلف، زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است.

 • گزارش تصویری از موزه ملی ملک

  گزارش تصویری از موزه ملی ملک

  کتابخانه و موزه ملی ملک در سال ۱۳۱۶ توسط حسین آقا ملک تأسیس شد و به همراه املاک و مستغلات وقف آستان قدس رضوی شد. در تیر ماه ۱۳۲۳ قطعه زمین بزرگی را در باغ ملی تهران (میدان مشق) برای ساختمان جدید کتابخانه و موزه وقف کرد.

 • گزارش تصویری از شهر تاریخی «خوسف» در جنوب بیرجند

  گزارش تصویری از شهر تاریخی «خوسف» در جنوب بیرجند

  «خوسف» یکی از کهن ترین شهرهای خراسان جنوبی می باشد که بافت های قدیمی با آثار تاریخی از ویژگی های شاخص این شهر محسوب می شود و به لحاظ موقعیت طبیعی و واقع شدن بر روی هسته مقاوم از زمین لرزه در امان مانده است. مساجد، آب انبارها، مدرسه، قلعه، خانه های علوی و مالکی و آرامگاه ابن حسام از جمله بناهای ارزشمند و تاریخی در شهر خوسف هستند.

 • گزارش تصویری از قلعه پور اشرف در ایلام

  گزارش تصویری از قلعه پور اشرف در ایلام

  قلعه پور اشرف در روستای شیخ مکان در حدود 6 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دره‌شهر استان ایلام قرار دارد. این قلعه در سال 1335 هجری قمری به دستور «میرسید محمدخان پور اشرف» ساخته شده است. مصالح استفاده شده در ساخت این بنا بیشتر قلوه سنگ و در مواردی نیز آجر جهت تزئین است. این قلعه در 3 طبقه ساخته شده و دارای 5 برج و 30 اتاق بوده و کاربرد نظامی- مسکونی داشته و در نوع خود بی‌نظیر است.

 • گزارش تصویری از ساحل و روستای شگفت انگیز « دَرَک » زرآباد

  گزارش تصویری از ساحل و روستای شگفت انگیز « دَرَک » زرآباد

  دَرَک جایی است که رمل های شنی‌اش، نخل های سر به فلک کشیده‌اش و دریای آبی‌اش در یک قاب و کنار هم، تصویر خیال انگیزی‌ را به وجود می آورند. درک در 170 کیلومتری غرب چابهار و در فاصله 10 کیلومتری از روستای زرآباد واقع شده است. این روستا بر سر راه دو بندر مهم جنوب، یعنی بندر چابهار و بندر عباس و در مسیر ترانزیتی بندر کنارک و بندر جاسک قرار گرفته است.