تیتر سه سرویس

 • کره

  گزارش تصویری از ساختمان‌های کره شمالی‎

  در این گزارش نگاهی داریم به ساختمان ها و نوع معماری شهری در کشور کره شمالی.

 • سبیل

  گزارش تصویری از دورهمی سبیل قشنگ‌ها در بلژیک

  صدها نفر از سراسر جهان برای شرکت در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ در بلژیک گردهم آمدند.

 • توت

  گزارش تصویری از فصل برداشت در مزرعه توت‌فرنگی

  برداشت محصول توت فرنگی در مازندران همه ساله از اواخر فروردین آغاز می‌شود و تا پایان خرداد ادامه دارد.

 • عشایر

  گزارش تصویری از کوچ عشایر بختیاری

  صدها سال است با شروع فصل بهار عشایر بختیاری (بزرگترین قوم کوچنده ی دنیا) از مناطق گرمسیر قشلاقی (خوزستان) به سمت مناطق سردسیر ییلاقی (چهارمحال و بختیاری) کوچ می کنند. در گذشته به علت کثرث خانواده های کوچنده به صورت گروهی و در دسته های بزرگ حرکت می کردند اما امروز با کم شدن عشایر، یکجا نشینی و استفاده از ماشین کوچ به صورت تک خانواده ای و یا ماشینی صورت می گیرد.در هنگام کوچ معمولا گله را چند روز زودتر حرکت می دهند و بعد از آن خانواده راهی می شود.

 • دز

  طبیعت منطقه «ده دز» و «دشت جویُم »

  طبیعت بکر و زیبای منطقه ی اطراف شهر ده دز از توابع شهرستان ایذه خوزستان، شامل دشت سادات حسینی، شیوند، سد های کارون ۳ و ۴ واقع شده است. ده دز در ۲۴۱ کیلومتری شرق اهواز قرار گرفته است.

 • گلاب

  گزارش تصویری از جشن باصفای گلابگیری کاشان

  مراسم گلابگیری در نیاسر کاشان و قمصر در حال برگزاری است. این مراسم هر ساله از نیمه اردیبهشت آغاز می‌شود و تا اواسط خرداد ادامه دارد. گل‌های چیده شده از مزارع گل طی فرایندی تبدیل به گلاب ناب ایرانی می‌شود. این رویداد شامل مراقبت، آبیاری، چیدن، برداشت گل و انتقال آن به کارگاه‌های سنتی و صنعتی و تولید گلاب است.

 • فین

  گزارش تصویری از باغ و حمام تاریخی فین کاشان

  باغ فین یکی از زیباترین و معروف‌ترین باغ‌های ایرانی در شهر کاشان است که حمام فین نیز در آن واقع شده است. سابقه و قدمت این باغ و بناهای آن به دوره‌ی صفویه باز می‌گردد.

 • خالد

  گزارش تصویری از مجموعه گورستان و آرامگاه خالد نبی

  مجموعه گورستان و آرامگاه خالد نبی در استان گلستان و ۹۰ کیلومتری گنبدکاووس، جایی حیرت‌انگیز بر بلندی کوه است که تا چشم کار می‌کند اطرافش دشت‌ها و تپه‌های سرسبز است. فروردین و اردیبهشت ماه بهترین زمان رفتن به زیارتگاه خالد نبی است. زیارتگاهی که در بالای کوه قرار گرفته و از آن بالا که به اطراف نگاه کنید، انگار آسمان ادامه زمین است و تپه‌های ماهوری اطرافش که به هزار تپه هم معروف است، آن را به جایی تبدیل کرده که فرسنگ‌ها با این کره خاکی فاصله دارد.

 • ارس

  گزارش تصویری از طبیعت بهاری منطقه آزاد «ارس»

  با گذشت نیمی از فصل بهار، کوه ها و دشت های «منطقه آزاد ارس» در حومه شهرستان مرزی جلفا و حاشیه رود ارس در استان آذربایجان شرقی پر از گل های رنگارنگ و شقایق های سرخ شده است. و به طبیعت این منطقه جذابیت های بی نظیری بخشیده است. شهرستان جلفا با 35 هزار نفر جمعیت در 210 کیلومتری شمال شرق‌تبریز در مجاورت جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان واقع شده است. این تصویر از تکنیک چندبار نوردهی (double expose) استفاده شده است.

 • هرمز

  گزارش تصویری از شگفت‌انگیزترین قسمت از خاک ایران

  جزیره هرمز، یکی از جزایر زیبای استان هرمزگان است که مساحتی برابر با ۴۲ کیلومترمربع دارد و در ۸ کیلومتری بندرعباس واقع شده است. این جزیره، به دلیل داشتن کانی‌ها و سنگ‌های زیبا، به عنوان بهشت زمین‌شناسان و موزه زمین‌شناسی شناخته می‌شود.

 • عشایر

  گزارش تصویری از جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر قره‌قیه

  بیست و ششمین دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر قره‌قیه با معرفی نفرات برتر در ۳ بخش به کار خود پایان داد.

 • طبیعت

  گزارش تصویری از طبیعت بهاری دو آذربایجان غربی و چهارمحال و بختیاری

  تصاویر نمایی از طبیعت بهاری استان آذربایجان غربی و چهارمحال و بختیاری را نشان می دهد.

 • ورف‌چال

  گزارش تصویری از ورف‌چال در مازندران

  هرساله در اردیبهشت ماه، اهالی روستای ییلاقی آب‌اسک آمل در مازندران بر اساس یک رسم و سنت قدیمی، با کندن تکه‌های وَرف (برف) از ارتفاعات برف‌خیز و حمل و ریختن در گودالی که تقریباً ۱۰ متر عمق و یک متر پهنا دارد و برای همین کار کنده شده است، ذخیره‌ای می‌سازند. هدف از این کار تامین آب در فصل گرم سال است تا رهگذران، حیوانات و احشام منطقه در فصل تابستان آب شرب داشته باشند.

 • طبیعت

  گزارش تصویری از طبیعت زیبای بهاری خرم آباد

  طبیعت استان لرستان در دومین ماه از فصل بهار چهره ای زیبا و رنگارنگ به خود گرفته است. تصاویر مربوط به مناظر اطراف شهرستان خرم آباد است.

 • داریان

  گزارش تصویری از «سد داریان» کرمانشاه

  سد خاکی داریان بر روی رودخانه سیروان ساخته شده است. تاج این سد در استان کرمانشاه و مخزن آن در استان کردستان قرار دارد. ارتفاع این سد خاکی به 155 متر می‌رسد. دریاچه این سد در بخش هورامان شهرستان سروآباد تا نزدیکی روستای سلین ادامه دارد و حجم مخزن سد داریان 338 میلیون مترمکعب است. که بارش های اخیر باعث پر شدن حجم آب این سد شده و آب این سد با حجم زیادی سر ریز کرده است.

 • هشیلان

  گزارش تصویری از تالاب هشیلان

  تالاب هشیلان با بیش از 2 هزار هکتار مساحت در فاصله ۳۱ کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه و در مسیر جاده کرمانشاه - روانسر واقع شده است. این تالاب در فصول مختلف سال پذیرای گونه های مختلف جانوری است.

پربازدیدها

آخرین اخبار