• گزارش تصویری از شکار عسل از بزرگترین زنبور عسل جهان

  گزارش تصویری از شکار عسل از بزرگترین زنبور عسل جهان

  مردم قبیله لیسو چین با استفاده از نردبان های مخصوص و عبور از صخره های صعب العبور مناطق کوهستانی استان یون‌نان به کندوهای عسل زنبور هیمالیایی می رسند. زنبور عسل هیمالیایی بزرگ‌ترین زنبور عسل جهان است. آن را تنها در مناطق کوهستانی بوتان، استان یون‌نان چین، هند و نپال می توان یافت. لانه‌های این زنبور عسل می‌تواند تا ۶۰ کیلوگرم وزن داشته باشد. مردم لیسو هر کیلوگرم عسل زنبور هیمالیایی را ۵۰ دلار می فروشند. آنها در ابتدا با روشن کردن آتش و دود سبب کاهش حالت تهاجمی این زنبورها می شوند.

 • گزارش تصویری از رهاسازی ۱۷۰ حیوان در پارک خجیر با حضور میترا حجار

  گزارش تصویری از رهاسازی ۱۷۰ حیوان در پارک خجیر با حضور میترا حجار

  بیش از ۱۷۰ جانور از ۱۵ گونه که از متخلفان کشف شده یا آسیب دیده صبح امروز دوشنبه به مناسبت هفته محیط زیست با همراهی جمعی از هنرمندان و خبرنگاران در پارک ملی خجیر رهاسازی شدند.

 • گزارش تصویری کم‌نظیر از آخرین روزهای بهار در اصفهان

  گزارش تصویری کم‌نظیر از آخرین روزهای بهار در اصفهان

  شهر اصفهان در دامنه شرقی کوه‌های زاگرس از جمله شهرهایی است که شاید تاریخ و سابقه آن به قدمت خود کشور برمی‌گردد. این شهر بر روی آبرفت زاینده‌رود بنا شده و طول و عرض جغرافیایی آن به ترتیب ۴/۵۱ و ۳۲/۳۸ و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۵۷۵ متر است. شهر اصفهان از تهران ۴۱۴ کیلومتر تا شیراز ۴۸۱ و تا یزد ۳۱۶ کیلومتر فاصله دارد.

 • گزارش تصویری از طبیعت هالیوودی «دره شیرز»

  گزارش تصویری از طبیعت هالیوودی «دره شیرز»

  دره شیرْز در شمال شهرستان کوهدشت استان لرستان، در غرب ایران قرار دارد. این منطقه سرسبز و دیدنی در ۵۰ کیلومتری شهر کوهدشت و در نقطه تلاقی سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان در کنار رود خروشان سیمره واقع شده است. این تنگه ۵ کیلومتر طول دارد و در میان آن رودخانه‌ای در جریان است که در دهانه ورودی شیرز به رودخانه سیمره می‌پیوندد. تنگه شیرز، شامل آثاری از زندگی غارنشینی است، از جمله می‌توان به غار پل خدا اشاره کرد، این غار در میانه تنگ شیرز قرار دارد و آبراهی نیز از کف آن جاریست و دارای استالاگتیت‌های زیبایی است.

 • گزارش تصویری از بزرگترین ماکت باستانی در ایتالیا

  گزارش تصویری از بزرگترین ماکت باستانی در ایتالیا

  «ایتالو جیسموندی» تحصیل کرده در رشته معماری از سال ۱۹۳۵ تا ۱۹۷۱ روی یک ماکت گچی 3D از روم باستان کار کرد؛ یعنی او مدت ۳۶ سال زمان صرف کرد تا یک ماکت ۲۰۰ متری بسازد. او برای اجرای این طرح همه نقشه‌ها و منابع موجود را به منظور پیاده کردن چهره واقعی روم باستان مورد بررسی قرار داد. حتی ریدلی اسکات در فیلمبرداری از فیلم معروف خود (گلادیاتورها) از این ماکت استفاده کرد. در ادامه تصاویری از این ماکت را مشاهده نمایید.

 • گزارش تصویری از خانه ملاباشی، یکی از زیباترین خانه‌های اصفهان

  گزارش تصویری از خانه ملاباشی، یکی از زیباترین خانه‌های اصفهان

  خانه معتمدی یا خانه ملا باشی یکی از زیباترین خانه‌های مربوط به دوران‌های مختلف تاریخی است که تزئینات و معماری بسیار چشمگیر ایرانی دارد. خانه‌ای که هرچند به خاطر معماری‌اش مشهور بوده اما داستان‌های تاریخی بسیاری در پشت صحنه‌ی آن وجود دارد. این عمارت تاریخی، پس از سال‌ها توسط آقای دکتر معتمدی خریداری شده و هم اکنون برای بازدید عموم باز شده است.

 • گزارش تصویری از شفاف‌ترین و تمیزترین دریاچه جهان

  گزارش تصویری از شفاف‌ترین و تمیزترین دریاچه جهان

  طبیعت وسیع و گسترده روسیه مکانی از زیبایی‌های ناهموار و سرسخت است و احتمالا «بایکال» دردانه آنهاست. خیلی ها عمیق ترین دریاچه جهان با آبهای شفاف و تمیز را فتوژنیک‌ترین دریاچه می نامند. بهار بایکال در می آغاز می شود که بایکال زنده شده و با آزاد کردن و آب شدن یخ ها شروع می شود. اغلب آب شدن خود یخ ها به یک جاذبه تبدیل می شود زیرا در اشکال جالبی شروع به آب شدن می کنند.

 • گزارش تصویری از مدل زیباروی اروپایی در اماکن توریستی ایران

  گزارش تصویری از مدل زیباروی اروپایی در اماکن توریستی ایران

  آیدا محرموویچ، مدل بوسنیایی، چندی پیش به شهرهای شیراز، اصفهان، یزد و کاشان سفر کرده است. این مدل مطرح تصاویری از سفرش به ایران منتشر کرده، که در زیر می‌بینید.

 • گزارش تصویری از مهمان‌های خارجی در تالاب آق‌گل

  گزارش تصویری از مهمان‌های خارجی در تالاب آق‌گل

  تالاب آق‌گل در مرز استان همدان و استان مرکزی که در سال جاری با بارندگی‌های نوروز ۹۸ با ظرفیت نهایی خود آبگیری شد، این روزها میزبان فلامینگوهایی است که ترجیح داده‌اند به جای دریاچه بختگان ارومیه برای نخستین‌بار این زیستگاه در غرب ایران را برای جوجه‌گزاری برگزینند. آق‌گل در سال‌های اخیر با عدم تخصیص حق آبه از استان مرکزی خشک شده بود و حیاتی در آن وجود نداشت اما در سال جاری تبدیل به زیستگاهی برای برخی پرندگان کنار آبزی شده است.

 • گزارش تصویری از تشییع پیکر آقای صدا

  گزارش تصویری از تشییع پیکر آقای صدا

  مراسم تشییع پیکر «پرویز بهرام» گوینده و دوبلور با سابقه کشور صبح امروز چهارشنبه، ۸ خرداد، از مقابل تالار وحدت برگزار شد. پرویز بهرام در طول بیش از نیم قرن فعالیت حرفه‌ای، در دوبله و گویندگی فیلم‌های زیادی حضور داشته است. دوبله نقش‌هایی چون «درک» در مجموعه پلیسی «درک»، «کِرِس» در سریال بازرس، «نیکول» پدر مارکو در سریال «مارکوپولو»، «ابوموسی اشعری» در سریال «امام‌علی (ع)» و گویندگی در مستندهایی چون جاده ابریشم و مسلمانان را به یادگار گذاشته است.

 • گزارش تصویری از شهر ۸ هزار ساله و اسرارآمیز یئری در اردبیل

  گزارش تصویری از شهر ۸ هزار ساله و اسرارآمیز یئری در اردبیل

  محوطه باستانی شهر یئری در روستای پیرازمیان مشگین‌شهر در استان اردبیل قرار دارد. قدمت این شهر بیش از هشت هزار سال برآورد می‌شود و از سه قسمت دژ نظامی، معبد و قوشا تپه تشکیل می‌شود. این محوطه شامل ۲۸۰ سنگ‌افراشت باستانی با ارتفاع متفاوت ۷۰تا ۳۶۰سانتی‌متری است که اکثراً منقوش به اشکال انسان هستند.

 • گزارش تصویری از ساختمان‌های کره شمالی‎

  گزارش تصویری از ساختمان‌های کره شمالی‎

  در این گزارش نگاهی داریم به ساختمان ها و نوع معماری شهری در کشور کره شمالی.

 • گزارش تصویری از دورهمی سبیل قشنگ‌ها در بلژیک

  گزارش تصویری از دورهمی سبیل قشنگ‌ها در بلژیک

  صدها نفر از سراسر جهان برای شرکت در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ در بلژیک گردهم آمدند.

 • گزارش تصویری از فصل برداشت در مزرعه توت‌فرنگی

  گزارش تصویری از فصل برداشت در مزرعه توت‌فرنگی

  برداشت محصول توت فرنگی در مازندران همه ساله از اواخر فروردین آغاز می‌شود و تا پایان خرداد ادامه دارد.

 • گزارش تصویری از کوچ عشایر بختیاری

  گزارش تصویری از کوچ عشایر بختیاری

  صدها سال است با شروع فصل بهار عشایر بختیاری (بزرگترین قوم کوچنده ی دنیا) از مناطق گرمسیر قشلاقی (خوزستان) به سمت مناطق سردسیر ییلاقی (چهارمحال و بختیاری) کوچ می کنند. در گذشته به علت کثرث خانواده های کوچنده به صورت گروهی و در دسته های بزرگ حرکت می کردند اما امروز با کم شدن عشایر، یکجا نشینی و استفاده از ماشین کوچ به صورت تک خانواده ای و یا ماشینی صورت می گیرد.در هنگام کوچ معمولا گله را چند روز زودتر حرکت می دهند و بعد از آن خانواده راهی می شود.

 • طبیعت منطقه «ده دز» و «دشت جویُم »

  طبیعت منطقه «ده دز» و «دشت جویُم »

  طبیعت بکر و زیبای منطقه ی اطراف شهر ده دز از توابع شهرستان ایذه خوزستان، شامل دشت سادات حسینی، شیوند، سد های کارون ۳ و ۴ واقع شده است. ده دز در ۲۴۱ کیلومتری شرق اهواز قرار گرفته است.

 • گزارش تصویری از جشن باصفای گلابگیری کاشان

  گزارش تصویری از جشن باصفای گلابگیری کاشان

  مراسم گلابگیری در نیاسر کاشان و قمصر در حال برگزاری است. این مراسم هر ساله از نیمه اردیبهشت آغاز می‌شود و تا اواسط خرداد ادامه دارد. گل‌های چیده شده از مزارع گل طی فرایندی تبدیل به گلاب ناب ایرانی می‌شود. این رویداد شامل مراقبت، آبیاری، چیدن، برداشت گل و انتقال آن به کارگاه‌های سنتی و صنعتی و تولید گلاب است.

 • گزارش تصویری از باغ و حمام تاریخی فین کاشان

  گزارش تصویری از باغ و حمام تاریخی فین کاشان

  باغ فین یکی از زیباترین و معروف‌ترین باغ‌های ایرانی در شهر کاشان است که حمام فین نیز در آن واقع شده است. سابقه و قدمت این باغ و بناهای آن به دوره‌ی صفویه باز می‌گردد.

 • گزارش تصویری از مجموعه گورستان و آرامگاه خالد نبی

  گزارش تصویری از مجموعه گورستان و آرامگاه خالد نبی

  مجموعه گورستان و آرامگاه خالد نبی در استان گلستان و ۹۰ کیلومتری گنبدکاووس، جایی حیرت‌انگیز بر بلندی کوه است که تا چشم کار می‌کند اطرافش دشت‌ها و تپه‌های سرسبز است. فروردین و اردیبهشت ماه بهترین زمان رفتن به زیارتگاه خالد نبی است. زیارتگاهی که در بالای کوه قرار گرفته و از آن بالا که به اطراف نگاه کنید، انگار آسمان ادامه زمین است و تپه‌های ماهوری اطرافش که به هزار تپه هم معروف است، آن را به جایی تبدیل کرده که فرسنگ‌ها با این کره خاکی فاصله دارد.

 • گزارش تصویری از طبیعت بهاری منطقه آزاد «ارس»

  گزارش تصویری از طبیعت بهاری منطقه آزاد «ارس»

  با گذشت نیمی از فصل بهار، کوه ها و دشت های «منطقه آزاد ارس» در حومه شهرستان مرزی جلفا و حاشیه رود ارس در استان آذربایجان شرقی پر از گل های رنگارنگ و شقایق های سرخ شده است. و به طبیعت این منطقه جذابیت های بی نظیری بخشیده است. شهرستان جلفا با 35 هزار نفر جمعیت در 210 کیلومتری شمال شرق‌تبریز در مجاورت جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان واقع شده است. این تصویر از تکنیک چندبار نوردهی (double expose) استفاده شده است.

 • گزارش تصویری از شگفت‌انگیزترین قسمت از خاک ایران

  گزارش تصویری از شگفت‌انگیزترین قسمت از خاک ایران

  جزیره هرمز، یکی از جزایر زیبای استان هرمزگان است که مساحتی برابر با ۴۲ کیلومترمربع دارد و در ۸ کیلومتری بندرعباس واقع شده است. این جزیره، به دلیل داشتن کانی‌ها و سنگ‌های زیبا، به عنوان بهشت زمین‌شناسان و موزه زمین‌شناسی شناخته می‌شود.

 • گزارش تصویری از جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر قره‌قیه

  گزارش تصویری از جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر قره‌قیه

  بیست و ششمین دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر قره‌قیه با معرفی نفرات برتر در ۳ بخش به کار خود پایان داد.

 • گزارش تصویری از طبیعت بهاری دو آذربایجان غربی و چهارمحال و بختیاری

  گزارش تصویری از طبیعت بهاری دو آذربایجان غربی و چهارمحال و بختیاری

  تصاویر نمایی از طبیعت بهاری استان آذربایجان غربی و چهارمحال و بختیاری را نشان می دهد.

 • گزارش تصویری از ورف‌چال در مازندران

  گزارش تصویری از ورف‌چال در مازندران

  هرساله در اردیبهشت ماه، اهالی روستای ییلاقی آب‌اسک آمل در مازندران بر اساس یک رسم و سنت قدیمی، با کندن تکه‌های وَرف (برف) از ارتفاعات برف‌خیز و حمل و ریختن در گودالی که تقریباً ۱۰ متر عمق و یک متر پهنا دارد و برای همین کار کنده شده است، ذخیره‌ای می‌سازند. هدف از این کار تامین آب در فصل گرم سال است تا رهگذران، حیوانات و احشام منطقه در فصل تابستان آب شرب داشته باشند.

 • گزارش تصویری از طبیعت زیبای بهاری خرم آباد

  گزارش تصویری از طبیعت زیبای بهاری خرم آباد

  طبیعت استان لرستان در دومین ماه از فصل بهار چهره ای زیبا و رنگارنگ به خود گرفته است. تصاویر مربوط به مناظر اطراف شهرستان خرم آباد است.

 • گزارش تصویری از «سد داریان» کرمانشاه

  گزارش تصویری از «سد داریان» کرمانشاه

  سد خاکی داریان بر روی رودخانه سیروان ساخته شده است. تاج این سد در استان کرمانشاه و مخزن آن در استان کردستان قرار دارد. ارتفاع این سد خاکی به 155 متر می‌رسد. دریاچه این سد در بخش هورامان شهرستان سروآباد تا نزدیکی روستای سلین ادامه دارد و حجم مخزن سد داریان 338 میلیون مترمکعب است. که بارش های اخیر باعث پر شدن حجم آب این سد شده و آب این سد با حجم زیادی سر ریز کرده است.

 • گزارش تصویری از تالاب هشیلان

  گزارش تصویری از تالاب هشیلان

  تالاب هشیلان با بیش از 2 هزار هکتار مساحت در فاصله ۳۱ کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه و در مسیر جاده کرمانشاه - روانسر واقع شده است. این تالاب در فصول مختلف سال پذیرای گونه های مختلف جانوری است.

 • گزارش تصویری از روستای تاریخی و گردشگری قلات شیراز

  گزارش تصویری از روستای تاریخی و گردشگری قلات شیراز

  روستای تاریخی و گردشگری قلات در ۳۶ کیلومتری شمال غربی شیراز واقع شده و در ارتفاعات ۲۰۶۵ متری از سطح دریا قرار دارد. آبشار و چشمه روستای قلات پس از بارش های بهاری پر آب شده است و گردشگران بسیاری را به طبیعت زیبای خود کشانده است

 • گزارش تصویری از جشنواره جهانی فیلم فجر

  گزارش تصویری از جشنواره جهانی فیلم فجر

  سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر 29 فروردین تا 6 اردیبهشت در پردیس سینمایی چارسو برپاست. جشنواره امسال بخش های متنوعی از جمله بخش اصلی سینمای سعادت، جلوه گاه شرق و جام جهان نما و نیز بخش های جنبی دیگری را شامل می‌شود.

 • گزارش تصویری از بازگشایی تئاتر «نصر» لاله زار

  گزارش تصویری از بازگشایی تئاتر «نصر» لاله زار

  بنای تاریخی تئاتر «نصر» یکی از قدیمی‌ترین تماشاخانه‌های تهران در خیابان لاله زار بعد از سه دهه متروک ماندن، موزه شده و آماده بازگشایی است.