علی دشتی

بازیکن جدید استقلال گفت: من باید تلاش کنم تا بتوانم در ترکیب استقلال جا بیفتم و حالا دفاع یا وینگر راست فرقی نمی‌کند.

به گزارش ایران پژواک از خبرورزشی، علی دشتی بازیکن تیم سایپا که در فصل نقل و انتقالات به استقلال پیوسته است در چهار بازی تدارکاتی استقلال توانست ۳ گل بزند و یک پاس گل بدهد. بازیکنی که هیچ یک از این دیدارها ثابت بازی نکرد و حالا توانسته جایگاه خود را در دل استراماچونی باز کند. او روز گذشته با خبرورزشی درباره برنامه‌هایش در استقلال و تصوری که استراماچونی از او داشت حرف زد.

*اردوی ترکیه چطور بود؟
خیلی خوب بود. امیدوارم باز هم بتوانیم در چنین فرصت‌هایی با بچه‌های تیم دور هم جمع شویم.

* وضعیت اردوگاه خوب بود؟
بله! هم محل اقامت‌مان مطلوب بود و هم زمین‌های چمنی که در اختیارمان گذاشته می‌شدند روبه‌راه بودند. فکر می‌کنم در مجموع اردوی خیلی خوب داشتیم. به ویژه برای خودم.

* برای خودت! منظورت چیست؟
خب من به این عنوان به سرمربی تیم معرفی شده بودم که دفاع راست هستم در حالی که پست تخصصی من وینگر راست است. من فصل قبل در سایپا وینگر راست بودم ولی بنا به دلایلی در نیم‌فصل دوم به دفاع راست رفتم و تا پایان فصل در آن پست بازی کردم. برای همین استراماچونی فکر می‌کرد من در دفاع راست بازی می‌کنم ولی اردوی ترکیه این فرصت را ایجاد کرد که در دیدارهای دوستانه‌ای که داشتیم در پست وینگر بازی کنم.

* نظر استراماچونی چه بود؟
او که راضی بود. فکر می‌کنم از اینکه من در هر دو پست بازی می‌کنم ابراز رضایت بیشتری داشت و البته در دیدارهای آخر در وینگر راست بازی می‌کردم.

* برایت فرقی هم دارد؟
نه! من تابع نظر کادر فنی هستم و فکر می‌کنم بازی کردن برای استقلال در هر پستی باعث افتخار است. من باید تلاش کنم تا بتوانم در ترکیب استقلال جا بیفتم و حالا دفاع یا وینگر راست فرقی نمی‌کند.

* در این ۴، ۵ دیدار دوستانه سه گل هم زدی! عطش بالایی برای گلزنی داری؟
فرصت به وجود آمد و من هم زدم. البته دلیل اصلی اش بازیکنان کنار دستی‌ام بودند. در تیمی بازی می‌کنم که بازیکنان خوبی گرد هم آمده‌اند و آن‌ها به من کمک کردند تا گلزنی کنم. البته گلزنی در دیدارهای دوستانه چندان مهم نیست و ان‌شاالله بتوانم در مسابقات رسمی برای استقلال گلزنی کنم.

* در ترکیه یک پاس گل هم برای تبریزی ارسال کردی؟
بله! خیلی موقعیت خوبی بود و مرتضی را که دیدم بلافاصله توپ را برایش ارسال کردم. او هم گلش را زد.

* اوضاع استقلال چطور است؟
تیم ما هنوز کار دارد. باید باز هم بازی تدارکاتی داشته باشیم و باز هم تمرین کنیم تا به بهترین وضعیت برسیم.

* اما در این مدت بازی‌های تدارکاتی تان را با ۱۳ گل زده و تنها ۲ گل خورده برده اید. اینکه خیلی عالی است؟
این بردها اصلاً نباید ملاک باشد. دیدارهای تدارکاتی برای ایجاد هماهنگی بین اعضای تیم است. می‌دانید که استقلال نفرات زیادی را جابه‌جا کرده و باید تازه‌واردها با قدیمی‌ترها اینقدر هماهنگ شوند که بتواند در میدان مسابقه چشم بسته یکدیگر را پیدا کنند. مهمترین چیز در دیدارهای دوستانه این است که بتوانیم فوتبال تیمی را تمرین کنیم.

* لیگ چرا قرعه‌کشی نمی‌شود؟
این هم نکته مهمی است. متأسفانه ادامه‌دار شدن بدنسازی به ضرر بازیکنان است. چون در این صورت ضریب آسیب‌دیدگی ما بیشتر می‌شود و از طرفی وقتی ندانیم مسابقات چه تاریخی شروع می‌شود باید بیشتر بدنسازی کنیم و این هم باعث فرسودگی ما می‌شود.

* استقلال برای لیگ آماده است؟
فقط این را می‌دانم همه بازیکنانی که در اردو بودند با جان و دل تمرین می‌کردند. به نظرم استقلال را اگر در میدان مسابقه ببینید خیلی بهتر از این باشد که من یا دیگر بچه‌های تیم از تیم حرف بزنیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی