• ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
  • کد خبر: 10812
استراماچونی

از همان روزهای ابتدایی که خبر مذاکره استقلال با استراماچونی رسانه ای شد همه از مربی صحبت کردند که به فوتبال تهاجمی اعتقاد دارد، برای او همیشه فوتبال تهاجمی در اولویت است و فلسفه «اول گل نخوردن» در تفکرات او جایی ندارد.

به گزارش ایران پژواک، حالا با نزدیک شدن به شروع لیگ نوزدهم این خواسته استراماچونی نمود بیشتری در بازی های دوستانه استقلال پیدا می کند و به نظر می رسد سرمربی ایتالیایی آبی ها این فصل می خواهد از سیستمی رونمایی کند که در کنار هدف اصلی که رسیدن به قهرمانی است، هواداران از فوتبالی که تیمش بازی می کند لذت ببرند. نکته مهم این است که استراماچونی در بازی با عقاب که آخرین بازی دوستانه این تیم پیش از شروع فصل محسوب می شود،  تیمش را با سیستم ۳-۳-۴ به زمین فرستاد، سیستمی که در آن قرار است استقلال در بخش مهمی از بازی های فصل با ۵ نیروی تهاجمی به سمت دروازه حریفان حمله کند.

نقش مهم دفاع های کناری در سیستم استراماچونی

در سیستم ۳-۳-۴ استقلال چون این تیم در پست وینگر بازیکنی ندارد، نقش مدافعان کناری بسیار مهم است و استراماچونی از مدافعان چپ و راست خود می خواهد در حملات به جلو اضافه شوند تا بتوانند به مهاجمان چپ و راست اضافه شوند و به آنها کمک کنند. در این بین وریا غفوری به خوبی می تواند در حملات استقلال شرکت کند اما استراماچونی امیدوار است با حضور هروویه میلیچ بتواند سمت چپ خود را هم فعال کند تا این تیم در هر دو سمت دفاعی بتواند روند فعالی در حملات داشته باشد.

۳ هافبک با یک راس عقب

در سیستمی که استراماچونی برای استقلال انتخاب کرده است این تیم با یک هافبک دفاعی و دو هافبک پشت مهاجم بازی خواهد کرد تا آبی ها عملا با ۵ بازیکن به سمت دروازه حریف حمله کنند. در این سیستم از بین علی کریمی و مسعود ریگی یک بازیکن در پست هافبک دفاعی بازی می کند و فرشید اسماعیلی و فرشید باقری هم با دو مسوولیت مختلف به عنوان هافبک های پشت مهاجم بازی خواهند کرد، فرشید اول با استفاده از سبک فانتزی فوتبالش باید تلاش کند برای سه مهاجم این تیم موقعیت سازی کند و فرشید دومی با توجه به توانایی در کارهای دفاعی تلاش می کند از عقب زمین حریف توپ گیری کند. البته استقلال در این پست آرش رضاوند را هم در اختیار دارد و از طرف دیگر ممکن است یک هافبک پشت مهاجم خارجی هم به این تیم اضافه شود.

سه مهاجم استقلال چه کسانی هستند؟

۳ مهاجم تیم استراماچونی را ۲ مهاجم کناری و یک مهاجم هدف تشکیل می دهند، برخلاف پیش بینی ها مرتضی تبریزی در این سیستم از سمت چپ به حملات استقلال اضافه می شود و شجاعیان مهاجم سمت راست استقلال خواهند بود که باید تلاش کنند دیاباته یا سجاد آقایی را در نوک خط حمله تغذیه کنند. البته استقلال در پست مهاجم کنار زمین (وینگر) بازیکنانی مثل علی دشتی، محسن کریمی، محمد بلبلی و مهدی قائدی را هم در اختیار دارد که استراماچونی می تواند در طول فصل از آنها استفاده کند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی