• ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
  • کد خبر: 11165
مکرون

در ادامه اهانت های لفظی مقامات برزیل نسبت به «بریژیت مکرون» بانوی اول کاخ الیزه، در اقدامی تازه، یکی از وزرای رئیس جمهوری برزیل از او به عنوان "یک زن واقعا زشت" نام برده است.

به گزارش ایران پژواک، وزیر اقتصاد برزیل روز پنجشنبه گفت که «بریژیت مکرون» همسر رئیس جمهوری فرانسه "واقعاً زشت" است و علیه بانوی اول که پیشتر رئیس جمهوری برزیل تناسب اندامی او را مورد حمله و تمسخر قرار داده بود، توهین جدیدی کرد.

این رسانه فرانسوی نوشت: «پائولو گودس» پس از اظهارات اخیر رئیس جمهوری این کشور در مورد همسر امانوئل مکرون که خشم را در فرانسه همانند برزیل برانگیخت، گفت: رئیس جمهوری این را گفته و این یک حقیقت است. این زن واقعا زشت است.

او که در جریان گفت و گویی با بازرگانان و تجار برزیلی در "فورتالزا" واقع در شمال شرقی برزیل این سخنان را می گفت پس از مکثی، لبخندزنان اضافه کرد: "زن زشتی وجود ندارد ، به غیر از زنی که از نقطه نظر اشتباه دیده شود."

کمی پس از این اظهارات، سرویس مطبوعاتی این وزیر دولت برزیل بیانیه ای صادر کرد که در آن گودس از "شوخی" خود در یک رویداد عمومی با اشاره به بانوی اول عذرخواهی کرد.

"قصد وزیر این بود که نشان دهد موضوع هایی که برای کشور مهم و فوری هستند ، جایگاهی را که باید در بحث های عمومی داشته باشند ندارند." "هیچ هدفی برای بیان اهانت های شخصی وجود نداشت. "

پیش از این نیز، در ادامه تنش های بین برزیل و فرانسه در پی آتش سوزی جنگل های آمازون، بولسونارو استفاده از خودکار بیک را در کشورش ممنوع کرد.

جمعه گذشته، رئیس جمهوری برزیل که همزمان با آتش سوزی جنگل های آمازون در حال جنگ با فرانسه است، گفت که استفاده از خودکارهای بیک را که یک برند فرانسوی است متوقف خواهد کرد.

اهانت های بولسونارو پیش از بحران آتش سوزی جنگل های آمازون نسبت به مقام های فرانسوی واکنش های بسیاری را به دنبال داشت.

وزیر خارجه فرانسه که برای دیدار از برزیل و شیلی به آمریکای لاتین سفر کرده بود، حامل پیام رئیس جمهوری کشورش درباره پایبندی به توافقنامه آب و هوایی پاریس به بولسونارو بود اما رئیس دولت برزیل برنامه دیدار خود با لودریان را لغو کرد و به جای آن به آرایشگاه رفت و از کوتاه کردن موهای سرش به طور زنده ویدئو تهیه و در فیس‌بوک منتشر کرد.

نگرانی از ادامه آتش‌ سوزی در جنگل‌های آمازون به طور جدی در اجلاس اخیر کشورهای عضو «گروه ۷» در بیاریتز فرانسه مطرح شد و «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه موضوع الزام مقابله با آتش‌سوزی‌های گسترده در جنگل‌های آمازون را در دستور کار این اجلاس قرار داد.

در همین رابطه، آلمان و فرانسه پس از پایان اجلاس «گروه ۷» جهان اعلام کردند که بیش از ۲۲ میلیون دلار به مهار آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون اختصاص خواهند داد.

اما بولسونارو این کمک را رد کرد و ساعتی پس از رد درخواست، رئیس جمهوری برزیل به خاطر آنچه دونالد ترامپ از آن به عنوان تلاش های خوب در مهار آتش سوزی های آمازون یاد کرده بود از سوی رئیس جمهوری آمریکا تحسین شد.

البته در ابتدا اعلام شد که بولسونارو این کمک را به نشانه عذرخواهی از امانوئل مکرون پذیرفته که سپس این خبر رد و از سوی رسانه ها اعلام شد که بولسونارو گفته شاید این کمک را بپذیرد.

تاکنون خبری مبنی بر اینکه رئیس جمهوری برزیل این کمک را پذیرفته یا نه در رسانه ها اعلام نشده است.

البته جدال بین مکرون و بولسونارو به زمانی برمی گردد که رئیس جمهوری برزیل نزاع دو رئیس دولت را "ناموسی" کرد.

یکی از حامیان  ژائر بولسونارو رییس جمهوری برزیل در حالیکه که اجلاس گروه ۷ در جریان بود، اختلاف سنی ۲۴ ساله مکرون با همسرش بریژیت را مورد تمسخر قرار داد و با انتشار عکس‌هایی از همسر جوان بولسونارو و همسر پا به سن گذاشته مکرون در فیس بوک نوشت: حالا شما می‌فهمید که چرا مکرون، بولسونارو را اذیت می‌کند.

بولسونارو هم زیر این پست فیسبوکی نوشت: "دیگر تحقیرش نکنید، ها ها ها." این اقدام بولسونارو و حامی وی البته از سوی مکرون بی پاسخ نماند.   رئیس جمهوری فرانسه گفت: زنان برزیلی بدون شک به‌ خاطر اظهارات ژائر بولسونارو رئیس جمهوری این کشور احساس شرم می ‌کنند.

مکرون در نشست خبری مشترک با همتای آمریکایی خود در پایان اجلاس رهبران گروه ۷ هم با "گستاخانه و بی‌ادبانه" خواندن اظهارات رییس جمهوری برزیل درباره همسرش، از این اقدام بولسونارو به شدت انتقاد کرده بود.

دعوای مکرون و بولسونارو تا پیش از کشیده شدن به ممانعت رئیس جمهوری برزیل در استفاده از خودکار «بیک» به اینجا رسیده بود که بولسونارو دریافت کمک فرانسه برای مهار آتش سوزی های آمازون را منوط به عذرخواهی مکرون کرده بود.

بولسونارو به خبرنگاران گفته بود اول از همه، مکرون باید از اهانت‌ها دست بردارد. او مرا دروغگو خوانده بود. قبل از اینکه ما با فرانسه صحبتی کنیم یا چیزی را از آنها بپذیریم او باید این حرف‌هایش را پس بگیرد و بعد از آن ما می‌توانیم درباره موضوعات دیگر حرف بزنیم. او باید حرف‌هایش را پس بگیرد و بعد پیشنهاد کمک بدهد.

بسیاری از کاربران اینترنتی در برزیل از بریژیت مکرون حمایت و از او به علت اظهارات غیرقابل تحمل و جنسی رئیس جمهوری کشورشان عذرخواهی کرده بودند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی