• ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
  • کد خبر: 12280
گوشت

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: کاهش قیمت گوشت در بازار ادامه دارد.

به گزارش ایران پژواک به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی با اعلام مطلب افزود: با اتخاذ استراتژی مناسب از سوی دولت و تغییر نرخ ارز رسمی به نیمایی در حوزه واردات این کالا، تولید گوشت در کشور سودآور شده است.

او با اشاره به اینکه تحت تاثیر افزایش عرضه گوشت، قیمت‌ها در بازار کاهش یافت، ادامه داد: خوشبختانه بسیاری از تشکلها خبر از انباشت تولید گوشت می دهند، اما طبق برنامه‌ریزی ها، تا زمانی که قیمت دام زنده سنگین کاهشی بیش از این را تجربه نکند و به محدوده کمتر از ۲۵ هزار تومان نرسد، دولت کسری نیاز بازار را از محل واردات تامین خواهد کرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وضعیت تولید دام سنگین و سبک در کشور پیش‌بینی کرد که روند کاهش قیمت گوشت تداوم یابد.

گوشت قرمز چند؟

گفتنی است که بنا بر اعلام انجمن بسته‌بندی مواد پروتئینی، قیمت ران گوساله بدون استخوان، پاک شده و بسته‌بندی در فروشگاه با احتساب تمام هزینه‌ها و سود فروشگاهی از ٩٥ هزار تومان به ٨٦ هزار تومان کاهش یافته است.

همچنین قیمت دست گوساله داخلی پاک شده بدون استخوان، با بسته‌بندی و احتساب تمام هزینه‌های تولید و عرضه و سود فروشگاهی از ٩٤ هزار تومان به ٨٤ هزار تومان رسیده است.

نرخ ران گوساله نیز از ٨٩ به ٨٠ هزار تومان و نرخ دست گوساله نیمایی از ٨٨ به ٧٩ هزار تومان رسید.

در حال حاضر قیمت دام سبک زنده نیز از حدود ۴۷ تا ۴۸ هزار تومان به محدوده ۴۲ هزار تومان و قیمت دام سنگین زنده از حدود ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان به ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان رسیده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی