• ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
  • کد خبر: 12499
ریچارد اسپنسر

وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه وزیر نیروی دریایی این کشور را در پی رسوایی پرونده یکی از اعضای یگان ویژه نیروی دریایی از سمت خود اخراج کرد.

به گزارش ایران پژواک به نقل از راشاتودی، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «ریچارد اسپنسر» وزیر نیروی دریایی ایالات متحده را در پی یک رسوایی از سمت خود برکنار کرد.

مارک اسپر در این ارتباط گفت: «من به شدت از شیوه رفتار یکی از مقامات بلندپایه وزارت دفاع رنجیده خاطر شدم. متأسفانه به این نتیجه رسیدم که به وزیر اسپنسر برای باقی ماندن در سمتش دیگر اعتمادی ندارم. برای او آرزوی موفقیت می کنم».

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد که ریچارد اسپنسر تلاش کرد تا با ترغیب مقامات کاخ سفید از مداخله ترامپ در پرونده «ادوارد گالاگر» یکی از اعضای یگان ویژه نیروی دریایی این کشور جلوگیری کند.

ادوارد گالاگر متهم است که در جریان مأموریت خود در عراق در سال ۲۰۱۷ مرتکب جنایتهای جنگی از جمله تیراندازی به غیرنظامیان و ضرب و جرح یک زندانی مجروح با چاقو شده است. وی در نهایت از تمام اتهامات وارده تبرئه شد؛ اما به دلیل عکسبرداری از یک جسد گناهکار شناخته شد و تنزل درجه یافت.

این محکومیت گالاگر از سوی ترامپ که حامی وی بود، به چالش کشیده شد. رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته گالاگر را در درجه نظامی پیشین خود گماشت و دو نظامی دیگر را که به ارتکاب جرائم جنگی متهم بودند، مورد عفو قرار داد.

اما اخراج ریچارد اسپنسر در پی حمله های انتقادی گالاگر در روز یکشنبه صورت گرفت. گالاگر مدعی شد که مقامات مافوق وی درصدد انتقام جویی هستند. گالاگر همچنین اسپنسر را به مداخله در پرونده خود و دریابان «کالین گرین» را به «سرپیچی کامل» از ترامپ متهم کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی