دکتر سید سعیدرضا عاملی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: شبکه‌ی ملی اطلاعات به هیچ عنوان به معنای اینترنت ملی نیست و شبکه‌ی ملی اطلاعات، دارایی‌های داده‌ای ملی کشور را مدیریت می کند که اگر اینترنت جهانی قطع شد، کشور با مشکل مواجه نشود.

به گزارش ایران پژواک به نقل از سیتنا، حجت‌الاسلام دکتر سید سعیدرضا عاملی در نشست خبری به مناسبت سی‌وپنجمین سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوال خبرنگار سیتنا پیرامون ارزیابی شبکه‌ی ملی اطلاعات در قطعی اخیر اینترنت کشور و اینکه عملا جایگزینی شبکه‌ی ملی اطلاعات با اینترنت جهانی میسر است؟، اظهار داشت: اصلا نظر کسی این نیست که شبکه‌ی ملی اطلاعات جایگزین اینترنت جهانی شود و اینترنت جهانی در جایگاه و دسترسی خودش باقی خواهد ماند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ادامه داد: اصولا انسان موجودی با نگاه جهانی است. با نگاه به تعالیم الهی هم متوجه می‌شویم که خطاب‌های خداوند متعال هم جهانی است، لذا نگاه انسان جهانی است و ایجاد محدودیت در این نگاه، با موفقیت مواجه نخواهد شد.

دکتر عاملی خاطرنشان کرد: شبکه‌ی ملی اطلاعات به هیچ عنوان به معنای اینترنت ملی نیست و شبکه‌ی ملی اطلاعات، دارایی‌های داده‌ای ملی کشور را مدیریت می‌کند که اگر اینترنت جهانی قطع شد، کشور با مشکل مواجه نشود، مثلا اگر اینترنت قطع شد امور بانکی انجام شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه‌ی پاسخ به سوال سیتنا، گفت: اگر اینترنت قطع می‌شد و ما شبکه‌ی ملی اطلاعات نداشتیم در ساده‌ترین امور کشور اختلال ایجاد می‌شد. ملاحظه کردید این چند روز که اینترنت قطع شد، تست خوبی برای شبکه‌ی ملی اطلاعات بود؛ اگرچه اختلال‌هایی هم وجود داشت.

دکتر عاملی در پایان تاکید کرد: بار دیگر تاکید می‌کنم که توسعه‌ی شبکه‌ی ملی اطلاعات به معنای تعطیل کردن اینترنت جهانی نیست.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی