• ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
  • کد خبر: 12835
محمد نوری

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با انتقاد تند از عملکرد وزیر ورزش و همکارانش در قبال استقلال گفت: این تیم را بازیچه خود کرده‌اند و کسی را مسئولان باشگاه کردند که رفیق‌شان است!

به گزارش ایران پژواک از مهر، «استقلال» این روزها بیشتر از همیشه در کانون توجهات و اخبار ورزشی قرار دارد. نه به این دلیل که آنها با پیروزی پر گل مقابل شاهین بار دیگر به صدر جدول بازگشتند، بلکه به دلیل اوج گیری حواشی این تیم و اتفاقاتی که پیرامون آن روی داده است. 

در همین رابطه محمد نوری پیشکسوت آبی پوشان با انتقاد تند از سیاست‌های وزارت ورزش در قبال باشگاه استقلال گفت: وزیر و برخی از همکارانش در وزارت با احساسات میلیون‌ها هوادار این تیم بازی کرده و شخصیت آن را پایین آورده‌اند.

* چرا فتحی را دیر عوض کردند؟
نوری در این مورد ادامه داد: سئوال اول من از وزیر ورزش این است چرا اینقدر دیر به فکر تغییر مدیریت افتادید و چرا فتحی را اینقدر دیر تغییر دادید؟ مگر نه این که این تیم متعلق به مردم است و شما امانتدار آن هستید؟ پس چرا صدای صاحبان اصلی تیم را اینقدر دیر شنیدید؟ هواداران ما می‌گویند به محض نارضایتی هواداران تیم رقیب از مدیریت دست به تغییر زدید اما اینجا تعلل کردید و این دوگانگی شما در رفتار با دو تیمی که متولی آن هستید سئوال بر انگیز است.

* چرا مدیر جدید را معرفی نمی‌کنید؟
مدافع پیشین آبی پوشان ادامه داد: سئوال بعدی من از آقای وزیر این است چرا با گذشت چند روز از کنار رفتن فتحی جانشین وی را تعیین نمی‌کنید؟ این همه تعلل اگر دلیلش وقت کشی نباشد، محصول آن وقت کشی است که به ضرر تیم ما تمام می‌شود. هواداران ما می‌گویند شما بلافاصله بعد از استعفای مدیر سابق تیم رقیب، جانشین او را انتخاب کردید اما در استقلال تعلل می‌کنید و این هم یک دو گانگی دیگر از سوی شما در قبال دو تیم است که شائبه جانبداری تان را قوت می‌بخشد و هواداران ما را روی شما حساس می‌کند.

* دلیل حضور خلیل زاده چیست؟
حضور خلیل زاده در هیات مدیره استقلال و حالا در نقش سرپرست با چه منطق و چه سبقه‌ای بوده؟ تجربه و سابقه ایشان در فوتبال چیست که باید در راس کادر مدیریت این تیم قرار گیرد؟ مگر  استقلال موش آزمایشگاهی یا محلی برای آزمون و خطاست که رفقای شما بیایند، دوره مدیریت فوتبال ببینند و برای خودشان رزومه درست کنند؟

* ناظمی کیست و چرا سکوت نمی کند؟
آقای وزیر ورزش! مازیار ناظمی کیست و چرا سکوت نمی‌کند؟ دو حالت بیشتر ندارد. یا او با هماهنگی شما در خصوص استقلال صحبت می‌کند یا بدون هماهنگی شما. اگر بدون هماهنگی شما باشد که مشخص است زور او از شما بیشتر است و نمی‌توانید ترمزش را بکشید و اگر با هماهنگی خودتان باشد که عذری بدرتر از گناه است. به عنوان پیشکسوت استقلال به مازیار ناظمی تذکر  می‌دهم که دیگر درباره استقلال صحبت نکند. او به اندازه کافی از کنار استقلال برای خودش شهرت پیدا کرد. کارمند وزارت ورزش حق این را ندارد که با حیثیت این باشگاه و سرمایه‌های مدیریتی آن بازی کند.

* وظیفه اعضای هیات مدیره چیست؟
محمد نوری در ادامه گفتگویش خاطرنشان کرد: در هیات مدیره استقلال که ضعیف‌ترین هیات مدیره تاریخ این باشگاه هست نفراتی هستند که فلسفه حضورشان قدرت اقتصادی آنها بود و متاسفانه تنها چیزی که ما از آنها ندیدیم فعالیت‌های اقتصادی بود که اگر جز این بود، موفق ترین سرمربی سالهای اخیر اینطور تیم را رها نمی‌کرد برود.

* استراماچونی می‌گوید مشکل فراتر از باشگاه است
اینطور که من و سایرین فهمیدیم، بخشی از مشکل استراماچونی مالی است و عمده مشکل او که باعث رفتنش شد عدم صداقت در باشگاه بود. اینقدر که استراماچونی از حرف‌های نادرست و وعده‌های توخالی ناراحت شده بود از پول نگرفتن ناراحت نشده بود. اما حالا می‌بیند کار از عدم صداقت در استقلال گذشته و به هیات مدیره و وزارت کشیده است. وقتی ناظمی که سخنگوی وزارت ورزش است در تلویزیون چیزی می‌گوید و 10 دقیقه بعد در سایت وزارت ورزش حرف خودش را تکذیب می‌کند و این آقا یکی از مسئولان وزارت ورزش است، پس چه انتظاری از مدیر منتخب این آقایان می‌رود؟

* دست دست کردن را تمام کنید
درخواست من از وزیر محترم ورزش این است که تعلل و دست دست کردن در خصوص استقلال را تمام کرده و همین امروز تکلیف مدیریت را مشخص کند. دیشب از قول ناظمی خواندم که باید استعلامات لازم در خصوص گزینه مدیر عاملی استقلال از برخی نهادها بیاید. سئوال می‌کنم آیا در مورد مدیر تیم رقیب هم استعلام گرفتید؟ اگر گرفتید چطور پاسخ استعلام او اینقدر سریع آمد اما برای تیم ما طولانی می‌شود؟ سئوال بعدی‌ام این است که آیا برای مدیران گذشته همین باشگاه استقلال هم استعلام گرفته بودید؟

* اگر نمی‌توانید این تیم را اداره کنید بگویید
بحث آخر من این است که اگر وزارت ورزش تمایل یا توان اداره درست این تیم را ندارد آن را به صاحبان اصلی‌اش بدهد. این تیم در تاریخ ۷۴ ساله اش آنقدر افراد ذیصلاحی دارد که بتوانند در قالب بخش خصوصی از عهده اداره آن بر بیایند. و آخرین صحبت من این است که لطفا بگذارید حال استقلال خوب باشد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی