• ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴
  • کد خبر: 13578
طلا

پیتر شف، کارگزار کهنه‌کار سهام، می‌گوید: قیمت جهانی طلا که این هفته به بالاترین سطح خود در ۷ سال اخیر رسید و از ۱۶۰۰ دلار فراتر رفت، با پیروزی برنی سندرز در انتخابات سر به فلک خواهد کشید.

به گزارش ایران پژواک از راشا تودی، پیتر شف، کارگزار کهنه‌کار سهام، می‌گوید: قیمت جهانی طلا که این هفته به بالاترین سطح خود در ۷ سال اخیر رسید و از ۱۶۰۰ دلار فراتر رفت، با پیروزی برنی سندرز در انتخابات آمریکا سر به فلک خواهد کشید.

طبق آن‌چه آخرین نظرسنجی فاکس‌نیوز نشان داد شانس پیروزی حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ در حال افزایش است. در این نظرسنجی ۲۳ درصد از رای‌دهندگان اولیه دموکرات‌ها به سناتور ایالت ورمونت (برنی سندرز) رأی خواهند داد. این میزان در ماه دسامبر ۲۰ درصد بود.

طبق این نظرسنجی جدید او حالا رقیب جدی رئیس‌جمهور ترامپ است و با ۴۸ درصد رأی در برابر ۴۲ درصد ترامپ، از او جلو افتاده است.

جو بایدن، معاون اول رئیس‌جمهور اوباما، همچنان با ۲۶ درصد آرای دموکرات‌ها نفر اول این حزب محسوب می‌شود، اما این در حالی است که در نظرسنجی ماه قبل او ۳۰ درصد آرای آنها را در اختیار داشت.

پیتر شیف، مدیرعامل و استراتژیست ارشد شرکت یورو پاسیفیک کپیتال، در گفتگو با فاکس بیزنس گفت: اگر سندرز در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیروز شود، قیمت جهانی طلا در صبح روز بعد از انتخابات به بالای ۲۰۰۰ دلار برای هر اونس خواهد رسید. همچنین اگر بازارها قبل از اعلام نتایج انتخابات این طور نتیجه‌گیری کنند که سندرز برنده خواهد شد، قیمت طلا قبل از انتخابات به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید.

او توضیح داد: پیروزی سندرز به معنای کسری بسیار بیشتر بودجه دولت و چاپ پول خیلی بیشتر توسط فدرال رزرو خواهد بود، چراکه بدون این کار نمی‌توان تمام آن هزینه‌کردهای دولت را تنها با افزایش مالیات بر ثروتمندان تأمین کرد. ما (با پیروزی سندرز) شاهد افزایش مالیات ثروتمندان خواهیم بود، اما این کار درآمد کافی برای تأمین برنامه‌های دولت را ایجاد نخواهد کرد.

طبق گفته‌های این اقتصاددان بالن کسری بودجه دولت آمریکا با ریاست جمهوری سندرز بیشتر از گذشته باد خواهد کرد.

شیف گفت: هیچ مخالفتی از سوی جمهوری‌خواهان با کسری بودجه‌ای که هزینه‌های دولت را تأمین کند نخواهیم داشت، چراکه آنها با رکورد زدن کسری بودجه در دولت ترامپ که در آن به نظر می‌رسید اقتصاد بهتر از همیشه است، مشکلی نداشتند.

به اعتقاد او کسری بودجه می‌تواند به سالی ۳ تا ۴ تریلیون دلار در سال برسد و پرینت پول همچنان ادامه پیدا کند.

شف معتقد است هیچ راهی وجود ندارد که موقعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی بتواند در ریاست‌جمهوری سندرز پابرجا بماند. او می‌گوید: آمریکا کشوری فقیرتر خواهد شد و استاندارد زندگی ما به شدت پایین خواهد آمد اما پرینت پول به شکلی دیوانه‌وار ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی