• ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
  • کد خبر: 14309
مهرداد بائوج

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: در شرایط شیوع کرونا، استمهال وام ها باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایران پژواک به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه شبکه بانکی مانند هرزمان دیگری تدابیر خوبی برای کمک به بخش تولید و اقتصاد در شرایط شیوع کرونا در کشور داشته است، گفت: استمهال وام‌های تولیدکنندگان، کشاورزان، صنعتگران و غیره مطالبه جدی مجلس از بانک مرکزی بوده که خوشبختانه تدابیری در این حوزه اتخاذ شده است.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی همزمان با شیوع کرونا و کاهش ساعات و همچنین کاهش تعداد نیروی کار واحدهای تولیدی وضعیت این بخش‌ها با رکود اقتصادی مواجه می‌شود، افزود: باید هیأت دولت با تشکیل جلسه ویژه ای بررسی مشکلات رخ داده پیش پای بخش تولید از کارفرما گرفته تا کارگر را در دستور کار خود قرار دهد تا به این ترتیب با احصا مشکلات راهکاری برای رفع آن اتخاذ شود.

بائوج لاهوتی با بیان اینکه شیوع کرونا بازار شب عید و کاسبی بسیاری از کسب و کارها را مختل کرده است، تصریح کرد: ارائه تسهیلات ارزان به کسب و کارهای خرد و کوچک مهم‌ترین اقدامی است که می‌تواند از تعطیلی آنها جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه خوشبختانه بانک مرکزی در راستای استمهال یا معوق کردن مطالبات شبکه بانکی از وام گیرندگان مصوبات مناسبی داشته است، افزود: امیدواریم بانک‌ها به این مصوبات عمل کرده و با تسهیل شرایط تسهیلات گیرندگان زمینه احیای دوباره این نوع واحدهای تولیدی را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه بی توجهی به بخش تولید و صنعت می‌تواند ضربه مهلکی به صادرات ما نیز وارد کند، گفت: حمایت دولت از بخش تولید در کشور عایدی‌های بسیاری را در آینده در نتیجه ورود ارز برای خزانه به دنبال خواهد داشت از این رو باید حمایت‌های در قالب یارانه به این بخش ارائه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه بی توجهی به شرایط رخ داده برای بخش مولد کشور آثاری به مراتب بدتر از کرونا در آینده خواهد داشت، افزود: دولت باید به سازمان مالیاتی نیز بخشنامه‌هایی در خصوص معوق کردن یا در نظر گرفتن برخی تخفیف‌ها ابلاغ کند تا در این حوزه نیز فشاری متوجه اقشار تولیدکننده نشود.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری پیش بینی فروش ١۴٠ هزار میلیارد تومان نفت شده بود که در سال آتی به ١٧۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است، گفت: طبیعتاً با توجه به شرایط فعلی کشور و عدم تحقق درآمدهای نفتی به علت تحریم‌های ظالمانه دولت باید توجه به بخش تولید را جدی گرفته و از حمایت‌های مختلف این حوزه‌ها را بهره مند کند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی