سناتورها

سناتورهای حزب دموکرات آمریکا در مراسمی که در واشنگتن به یاد سیاهپوستان قربانی نژادپرستی برگزار شده بود، شرکت کردند.

به گزارش ایران پژواک به نقل از یو اس ای تودی، سناتورهای حزب دموکرات آمریکا در مراسمی که در واشنگتن به یاد سیاهپوستان قربانی نژادپرستی برگزار شده بود، شرکت کردند. در این مراسم که برای گرامیداشت یاد «جورج فلوید»، «احمد آربری» و «برونا تیلور» برگزار شده بود، شرکت کنندگان به مدت هشت دقیقه و ۴۶ ثانیه به احترام این کشته شدگان سکوت کردند و حتی برخی از سناتورهای دموکرات در این مدت زانو زدند. 

هر سه نفری که نام آنها برده شده از شهروندان سیاهپوست آمریکا هستند که در یک ماه گذشته قربانی خشونت و نژادپرستی در این کشور شده اند. 

برخی کارشناسان می گویند با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و کنگره در آمریکا، این اقدام سناتورهای دموکرات برای جمع آوری رای صورت گرفته است. 

انتشار تصاویر منجر به قتل جورج فلوید و احمد آربری موجب به راه افتادن اعتراضاتی در شهرهای مختلف آمریکا شده و اعتراضات مربوط به کشته شدن فلوید همچنان در ایالت متحده ادامه داشته و وارد دهمین روز خود شده است.  

در همین رابطه روزنامه واشنگتن پست روز جمعه نوشت: با ادامه تشدید اعتراضات مردمی به قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی، نیروهای جدید با لباس آبی و بدون هیچ نشان خاصی در خیابان‌های ایالت واشنگتن دی سی حضور یافته و دست به سرکوب و متفرق کردن معترضان زدند. 

با توجه به آشنا نبودن مردم آمریکا با هویت این نیروها و سوال اینکه این افراد با مجوز چه نهادی در خیابان‌ها حضور یافته‌اند، گارد ملی این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نیروها از طرف دفتر زندان‌های آمریکا اعزام شده‌اند. 

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی