کریم باقری

مربی پرسپولیس گفت: طبق صحبتی که انجام شد، قرار شد فدراسیون و باشگاه با هم در خصوص تیم ملی تعامل کنند که مشکل خاصی در این خصوص پیش نیاید، در این بین از دوستان دلواپس هم می‌خواهم نگران نباشند.

به گزارش ایران پژواک، کریم باقری به خواسته محمدمهدی نبی صبح دیروز در فدراسیون فوتبال حاضر شد تا درمورد نحوه همکاری‌اش با تیم ملی تصمیم‌گیری شود. در این خصوص شایعات زیادی نیز مطرح شد، مبنی‌بر اینکه در این نشست دبیر فدراسیون رسما از کریم باقری خواسته برای حضور در کادرفنی تیم ملی از تیم پرسپولیس جدا شود. یعنی فدراسیون فوتبال از باقری خواسته از بین تیم ملی و پرسپولیس یکی را انتخاب کند و امکان کار همزمان در این دو تیم ممکن نیست. این درحالی است که در گفت‌وگویی که با باقری داشتیم، او صراحتا این قضیه را تکذیب کرده، هرچند او فارغ از هر نشست و تصمیم‌گیری خاصی این اتفاق را طبیعی و منطقی دانسته و این‎طور عنوان کرد که فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس در آینده نزدیک در این بین تعامل کرده و دلواپسان در این خصوص نگران نباشند. گفت‎وگو با مربی تیم ملی و باشگاه پرسپولیس را در ادامه می‌خوانید.

ابتدا درخصوص جلسه‎ای که با نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال داشتید، صحبت کنید. گفته می‌شود فدراسیون فوتبال از شما درخواست کرده هرچه سریع‌تر از بین پرسپولیس یا تیم ملی فوتبال ایران، یکی را انتخاب کنید.
تا آنجا که من در جلسه بودم و با آقای نبی صحبت کردم، اصلا چنین چیزی مطرح نشد، اما مسلما نمی‌توان با هر دو تیم به‎صورت همزمان کار کرد و باید یکی از این دو تیم را در آینده انتخاب کرد. درواقع کار در هر دو تیم که نمی‌شود، البته این موضوع را در فدراسیون فوتبال و باشگاه مطرح کردم تا در این خصوص تصمیم‌گیری لازم انجام شود.

البته تا پایان رقابت‌های لیگ حدود یک ماه دیگر باقی مانده و از آن‌سو کار تیم ملی هم شهریورماه آغاز می‌شود و اردویی هم در این بین نخواهیم داشت. پس تداخلی در این خصوص وجود ندارد و بعید است تا پایان لیگ دچار مشکل شوید.
طبق صحبتی که انجام شد، قرار شد فدراسیون و باشگاه با هم در این خصوص تعامل کنند که مشکل خاصی در این خصوص پیش نیاید، در این بین از دوستان دلواپس هم می‌خواهم نگران نباشند.

در این مدت با اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در تماس بوده و یا صحبت و جلسه‌ای با او داشته‌اید؟
کمابیش با هم در ارتباط هستیم و با یکدیگر صحبت می‌کنیم.

آیا درباره برنامه‌های اسکوچیچ برای موفقیت در تیم ملی و یا بازی‌های پیش‌رو مقابل بحرین و عراق هم صحبتی داشته‌اید؟
فعلا در این خصوص صحبتی نداشته‌ایم و تا آن زمان که به این مرحله و مسابقات برسیم، قطعا صحبت می‌شود و برنامه‌هایی را که مدنظر است، مرور خواهیم کرد.

یک مقدار هم درمورد شرایط پرسپولیس و وضعیتی که این تیم دارد، صحبت کنید. به نظر می‌رسد با نتایجی که در هفته بیست‌ودوم رقابت‌های لیگ برتر به دست آمد دیگر قهرمانی این تیم قطعی شده باشد.
پرسپولیس هم خداراشکر شرایط خوبی دارد. درحال‌حاضر طبق برنامه و بازی به بازی جلو می‌رویم و امیدوارم این اتفاق خوب را بتوانیم برای هواداران رقم زده و با تداوم نتایج و موفقیت‌های قبلی برای چهارمین بار قهرمانی لیگ برتر را به دست بیاوریم.

درمورد شرایط حاکم بر فوتبال ایران و لیگ برتر هم صحبت کنید. با مصدومیت‌هایی که در این یکی دو بازی در هفته اخیر برای تیم‌ها به‎خصوص استقلالی‌ها به وقوع پیوست و آن‌ها از این حیث بیشترین ضرر را متحمل شدند، دوباره صدای برخی درآمده که نباید بعد از این تعطیلات بلندمدت در شرایطی که همچنان کرونا بیداد می‌کند، لیگ ادامه پیدا می‌کرد.
درهرصورت این شرایط مختص به چند تیم نیست و همه تیم‌ها در این شرایط بودند. این اتفاق هم بستگی به این داشت که بازیکنان در تعطیلات کرونایی چطور وضعیت خود را حفظ کرده و شرایط‌شان را نگه داشته‌اند. بعد از آن هم مسلما یک ماه فرصت وجود داشت و اجازه دادند تمرینات تیم‌ها برگزار شود، درهرصورت مصدومیت هم جزئی از فوتبال است و این مسائل همیشه وجود دارد.

البته در این بین، برخی کارشناسان این‎طور عنوان کردند که حتما بدنسازی و اقدامات فنی استقلالی‌ها در حد استاندارد و مناسب نبوده که به یکباره این تعداد مصدوم روی دست‌شان باقی ماند!
من با بقیه تیم‌ها کار ندارم، چون نه شرایط‌شان را می‌دانم و نه اجازه دارم در این مورد صحبت کنم. من فقط درمورد تیم خودمان یعنی پرسپولیس می‌توانم صحبت کنم. بچه‌های ما در این مدت که به‌خاطر شیوع کرونا فعالیت‌های فوتبالی تعطیل بود، خیلی حرفه‎ای رفتار کرده و در این تعطیلات با تمرینات آماده‌سازی مناسب وضعیت و شرایط جسمانی خود را حفظ کرده و زمانی هم که به تیم اضافه شدند و تمرینات آغاز شد، با توجه به اینکه از آمادگی نسبی برخوردار بودند، تمرینات خوبی را انجام دادند. الان هم شرایط‌مان فوق‌العاده نیست، اما مناسب و رضایت‌بخش است.

یک‌بار دیگر به تیم ملی برسیم؛ چقدر به شرایط این تیم در برهه زمانی فعلی امیدوار هستید. درهرصورت به‌خاطر کرونا همه‎چیز تعطیل بود و شاید همین وقفه طولانی برای حضور قدرتمند تیم ملی برای ادامه رقابت‌ها کار ملی‎پوشان در این تیم را سخت کرده و روی نتایج آینده تاثیرگذار باشد.
مسلما این تیم ملی کشورمان است و همه باید امیدوار باشند. آن کسانی که از ته قلب تیم ملی ایران را دوست دارند با موفقیت این تیم خوشحال شده و علاقه‌مند هستند تیم ملی بتواند نتایج لازم را در بازی‌های بعدی گرفته و به مرحله بعدی رقابت‌ها صعود کند.

اما بازی با بحرین و عراق دیدارهای راحتی نیست و شاید اتفاقات ناخوشایندی در این بین بیفتد.
ما کارمان سخت است و تیم ملی رقابت‌های دشواری را پیش‌رو دارد و شرایط هم به‎گونه‌ای است که باید برای صعود بدون، اما و اگر و نگرانی و به‌عنوان صدرنشین هر چهار بازی آینده را با پیروزی پشت‌سر بگذارد و امیدوارم این اتفاق مهم رخ دهد.

پس قاطعانه به‎عنوان مربی تیم ملی به صعود این تیم حداقل به مرحله بعدی امیدوار هستید.
نه‌تن‌ها من بلکه همه ما باید امیدوار باشیم.

اردوهای تیم ملی چه زمانی آغاز می‌شود؟ گویا قرار است استارت کار را از شهریورماه بزنید.
فعلا در این خصوص صحبتی نشده است.

به‌عنوان سوال آخر؛ اسکوچیچ در مصاحبه‎ای گفته بود حضورم در تیم ملی فوتبال ایران مثل یک فیلم سینمایی بود. برای شما که این امر مثل یک فیلم سینمایی نبود؟
در این خصوص نظری ندارم. اسکوچیچ هم نظرش را بیان کرده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی