هواشناسی

سازمان هواشناسی از بارش باران، وزش باد شدید موقتی و عدوبرق در برخی استان ها تا شنبه هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایران پژواک، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی اموز در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر، شمال شرق کشور، برخی مناطق استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرق،  دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، نیمه  جنوبی سیستان و بلوچستان، نیمه غربی کرمان، ارتفاعات هرمزگان، و فردا (جمعه ۲۷ تیر) در ارتفاعات البرز مرکزی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، غرب رمان  جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان رگبار باران، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

شنبه هفته آینده در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی سه روز آینده در شمال غرب کشور نیز در ساعات بعدزاظهر رگبار باران گاهی وزش باد و رعدوبرق پیش بینی شده است. روزهای یکشنبه و دوشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی بارش های پراکنده پیش بینی می شود.

طی ۵ روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید گاهی خیزش گردوخاک پیش بینی شده است. از فردا تا اواسط هفته در نوار شمالی و غربی کشور افزایش نسبی دما پیش بینی شده و امروز نیز دریای خزر مواج است.

آسمان تهران امروز با احتمال بارش های پراکنده ۵۰ درصدی و وزش باد جنوبی ۱۳ تا ۲۲ کیلومتی پیش بینی شده است. فردا حداکث دمای پایتخت ۳۵ درجه بالای صفر، احتمال بارش پراکنده ۲ درصدی و وزش باد جنوب-جنوب غربی ۹ تا ۱۷ کیلومتری پیش بینی می شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی