• ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
  • کد خبر: 18198
کردستان عراق

منطقه کردستان عراق از توقف کامل صادرات نفت خود در پی حمله روز چهارشنبه به خط لوله صادرات نفت این منطقه خبر داد.

به گزارش ایران پژواک، منطقه کردستان عراق روز جمعه از توقف صادرات نفت این منطقه در پی حمله به خط لوله صادرات خبر داد.

بر اساس این گزارش، منطقه کردستان عراق اعلام کرد که در پی حمله روز چهارشنبه به خط لوله صادرات این منطقه، تمام صادرات آن متوقف شده است.

منطقه کردستان عراق از طریق بندر جیهان ترکیه نفت صادر می‌کند و موضوع درآمدهای نفتی این منطقه به یکی از موضوعات مورد مناقشه بین بغداد و اربیل تبدیل شده است.

«مسرور بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، پیش از این از تعهد اقلیم در واگذاری درآمدهای نفتی این منطقه به دولت فدرال عراق خبر داده و اعلام کرده بود که با اداره مشترک گذرگاه‌های مرزی مشکلی ندارد.

وی در خلال حضورش درجلسه پارلمان اقلیم کردستان عراق با اشاره به اینکه اقلیم به کاهش تولید نفت متعهد خواهد شد، بیان کرد: دولت اقلیم متعهد به واگذاری درآمدهای نفتی صادراتی این منطقه به دولت فدرال عراق است.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق افزود که با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق درباره تشکیل ۶ نقطه امنیتی مشترک، هماهنگی امنیتی و نیز اینکه گفتگو میان نیروهای پیشمرگه و وزارت دفاع دولت عراق بیشتر شود، توافق کرده است.

وی ضمن ابراز خوش بینی خود در توافق با بغداد درباره مدیریت مشترک گذرگاه‌های مرزی، بر اتصال گذرگاه‌های مرزی به یک سیستم واحد الکترونیکی همراه با تشکیل کمیته‌ای ویژه برای مبارزه با قاچاق در گذرگاه‌های مرزی، تأکید کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی