• ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
  • کد خبر: 19836
بورس

یکی از عوامل موثر بر قیمت سهام، افشای اطلاعات بااهمیت از شرکت موردنظر است که سهامداران را نسبت به اتفاقات جدید درون شرکت مطلع می‌سازد و از این ‌جهت جذابیت زیادی در بین سهامداران دارد. شرکت‌ها موظفند اطلاعات را براساس اهمیتی که دارند در دو گروه (الف) و (ب) دسته‌بندی و آنها را به‌محض وقوع در سایت کدال منتشر کنند.

به گزارش ایران پژواک، انتشار EPS شرکت‌های بورسی و فرابورسی بعد از سه سال حذف، بار دیگر در دستور کار قرار گرفته و شرکت‌ها مکلف به اعلام این متغیر مهم برای سال‌جاری و آینده شدند. شرکت ملی مس ایران اولین شرکتی بود که پیش‌بینی سود خود را اعلام کرد. شرکت‌های کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، تولیدی کاشی تکسرام و تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا از دیگر شرکت‌هایی بودند که پیش‌بینی سود خود را اعلام کردند.

فملی: شرکت ملی مس ایران برای سه‌ماه انتهای سال پیش‌بینی سود ارائه کرده و سود سال‌جاری را هزار ریال اعلام کرد. این درحالی است که شرکت در ۹ ماهه ۸۷۰ ریال سود به دست آورده و در سه‌ماه سوم ۳۶۰ ریال سود ساخته است.

کتوکا: شرکت خدمات صنایع نسوز توکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به روند عملیات شرکت در سال‌جاری، پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال مالی منتهی به ۳۰/ ۱۲/ ۱۳۹۹ به ازای هر سهم ۳۶۸۸ ریال سود محقق کند. اما کتوکا در ۹ماهه ۲۸۳۹ و در ۶ماهه ۱۶۴۱ ریال سود محقق کرده است. در ۳ماهه نیز ۲۵۷ ریال سود محقق کرده بود.

زکشت: شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در افشای اطلاعات بیان کرد پیش‌بینی می‌کند برای هر سهم تا پایان سال مالی جاری منتهی به ۳۰/ ۱۲/ ۱۳۹۹، مبلغ ۷۷۶ ریال به ازای هر سهم سود محقق شود. این شرکت زراعتی در ۹ماهه تحقق سود ۵۷۴ ریالی به ازای هر سهم داشته است.

کترام: شرکت تولیدی کاشی تکسرام در گزارش خود خبر داد با توجه به روند عملیات تولید و فروش جاری، پیش‌بینی می‌شود که این شرکت تا پایان سال مالی منتهی به ۳۰/ ۱۲/ ۱۳۹۹، به ازای هر سهم ۲۰۱۲ ریال سود محقق کند. این شرکت در ۹ ماه تحقق سود ۱۲۶۵ریالی به ازای هر سهم داشته است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی