• ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
  • کد خبر: 20587
رشید مظاهری

رشید مظاهری سنگربان استقلال رکورددار بیشترین تعداد کلین شیت لیگ برتر در سال ۱۳۹۹ است.

به گزارش ایران پژواک، سال ۹۹ رو به پایان است و بررسی کارنامه سنگربانان لیگ برتر در سال تقویمی که رو به پایان است، خالی از لطف نیست. در این میان بررسی تعداد کلین شیت های دروازه بانان یکی از بخش های جالب بررسی عملکرد بازیکنان در لیگ برتر فوتبال ایران است.

رشید مظاهری سنگربان استقلال که در تابستان از تراکتور جدا شد و به جمع آبی پوشان پیوست، در سال ۹۹ در مجموع ۸ بازی برای تراکتور در لیگ نوزدهم و ۱۴ بازی نیز برای استقلال در لیگ بیستم انجام داده است. او برای تراکتور ۴ بار و برای استقلال نیز ۸ بار موفق به ثبت کلین شیت شد.

به طور کلی، رشید مظاهری در ۲۲ بار در سال ۹۹ در دیدارهای لیگ برتر به میدان رفته و در مجموع موفق به ثبت ۱۲ کلین شیت برای دو تیم استقلال و تراکتور شده و از این حیث، بهترین عملکرد را در میان تمامی دروازه بان های لیگ دارد.

پس از مظاهری، سنگربان های پرسپولیس و سپاهان با ۱۱ کلین شیت در رده دوم ایستاده اند. حامد لک که در لیگ قبل پیراهن ماشین سازی را بر تن داشت، در ۹ هفته پایانی لیگ نوزدهم برای این تیم تبریزی در سال ۹۹ به میدان رفت که تنها در هفته پایانی و دیدار مقابل صنعت نفت موفق به بسته نگه داشتن دروازه تیمش شد.

او در لیگ امسال ۱۷ بار درون دروازه پرسپولیس قرار گرفت و در ۱۰ دیدار موفق به ثبت کلین شیت شد. به طور کلی، حامد لک در سال ۹۹ و در لیگ برتر، ۲۶ بازی برای ماشین سازی و پرسپولیس انجام داد و در ۱۱ دیدار دروازه تیمش را بسته نگه داشت.

پیام نیازمند نیز آماری مشابه با لک دارد. او نیز در ۹ هفته پایانی لیگ نوزدهم برای سپاهان در سال ۹۹ به میدان رفت که ۴ بار دروازه اش را بسته نگه داشت. نیازمند امسال در تمامی ۱۸ بازی زردپوشان اصفهانی درون قفس توری تیم محرم نویدکیا ایستاده و ۷ بار دروازه اش را بسته نگه داشته تا با ۱۱ کلین شیت، در رده دوم مشترک قرار بگیرد.
اکبر منادی سنگربان سایپا و علیرضا حقیقی دروازه بان گل گهر با ثبت ۹ کلین شیت در سال ۹۹ در رده بعدی قرار دارند. شهاب گردان نیز امسال ۸ بار موفق شده است که دروازه اش را بسته نگه دارد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی