امیری

باشگاه ترابوزان اسپور با حمایت مالی اسپانسر و سهامدار اصلی خود زمینه جدایی یکی از کلیدی‌ترین ستاره‌های پرسپولیس را فراهم کرد و این بازیکن را به سوپرلیگ ترکیه برد.

به گزارش ایران پژواک، شاید در نگاه اول برخی بگویند انتقال ستاره‌ها به باشگاه‌های متمول، طبیعت فوتبال حرفه‌ای و بی‌رحم این روزهای دنیاست، اما وقتی پشت پرده پای پول‌ها و ساپورت مالی شرکت‌ها و مؤسسات مالی قدرتمند قطری برای فراری دادن ستاره‌های دو تیم پرطرفدار پایتخت در آستانه رویارویی آن‌ها با دو نماینده این کشور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در میان باشد ناخودآگاه همه افکار متمرکز توطئه پنهانی شیخ‌نشین‌های ثروتمند آن سوی آب‌های خلیج فارس خواهد شد، توطئه‌ای که حالا پای باشگاه‌های ترکیه‌ای را نیز به این موضوع کشیده است.

دو هفته بعد از اینکه امید ابراهیمی ستاره میانه میدان استقلال با قراردادی وسوسه‌کننده سر از الاهلی قطر درآورد تا همچنان به روند حضور ستاره‌های ایرانی در این باشگاه قدیمی شهر دوحه ادامه بدهد این بار نوبت به باشگاه ترابوزان اسپور رسید تا با حمایت مالی اسپانسر و سهامدار اصلی خود زمینه جدایی یکی از کلیدی‌ترین ستاره‌های پرسپولیس را فراهم کند و این بازیکن را به سوپرلیگ ترکیه ببرد. باشگاه ترابوزان اسپور که تا یکی دو روز قبل سخت در پی امضای قرارداد با مجید حسینی ملی‌پوش جوان استقلال بود عصر دیروز به یکباره با وحید امیری قراردادی دو ساله به ارزشی تقریبی ۱,۴ میلیون یورو بست تا یکی از ارکان اصلی موفقیت‌های برانکو و قهرمان ایران را به خدمت بگیرد. ترابوزان در شرایطی موفق به این خرید شد که با نگاهی به اسپانسر اصلی و سهامدار بزرگ باشگاه نشان می‌دهد باز هم پای پول‌های قطری در این نقل و انتقال در میان است. QNB یا همان بانک مرکزی قطر با ثروتی بالغ بر ۱۲۵.۹ میلیارد دلار در حال حاضر اسپانسر اصلی ترابوزان اسپور محسوب می‌شود که بیش از ۳۵ درصد سهام باشگاه را نیز در اختیار دارد. عجیب‌تر اینکه یکی از مدیران اصلی این بانک و هولدینگ بزرگ قطری در باشگاه الدحیل نیز سهامدار اصلی محسوب می‌شود، تیمی که قرار است شهریورماه مقابل پرسپولیس ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی آسیا به میدان برود از همین رو حضور غیرمنتظره وحید امیری در ترابوزان آن‌هم در شرایطی که تا چند ساعت قبل از این انتقال پای ستاره جوان استقلال در میان بود تا حدودی شک‌برانگیز خواهد بود.

این اتفاق بعد از انتقال عجیب امید ابراهیمی به باشگاه الاهلی آن‌هم با قراردادی میلیون دلاری رقم خورد، باشگاهی که گفته می‌شود مالک آن پسرعموی رئیس باشگاه السد رقیب استقلال در لیگ قهرمانان است و برای اولین بار در سال‌های گذشته بود که چنین بودجه‌ای برای خرید ستاره‌ای از ایران را روی میز قرار می‌داد تا به این ترتیب پای ترک‌ها نیز به توطئه قطری‌ها علیه سرخابی‌های پایتخت کشیده شود. مسلماً با غیبت بازیکنان ملی‌پوش همچون امید ابراهیمی و وحید امیری که ستاره‌های ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز بودند قدرت استقلال و پرسپولیس برای فصل پیش رو و موفقیت در آسیا نیز تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت، چون به همان اندازه که این دو تیم تضعیف شدند رقبای قطری آن‌ها ستاره‌های بزرگی در راه تقویت خود به خدمت گرفتند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی