قتل

پسر جوانی که به اتهام قتل عمه پدرش یکبار به قصاص محکوم شده اما حکم در دیوان عالی کشور نقض شده بود برای دومین بار به قصاص محکوم شد.

به گزارش ایران پژواک، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۹ با گزارش مرگ مرموز زن ۸۰ ساله‌ای به‌نام سوسن در شهرک ولیعصر آغاز شد. چند روز بعد از این جنایت پسر جوانی که از بستگان مقتول بود به اتهام قتل دستگیر شد. متهم ضمن اعتراف به قتل عمه پدرش مدعی شد ۱۰ میلیون تومان بدهی داشته که قادر به پرداخت آن نبوده. به همین خاطر تصمیم به سرقت طلاهای پیرزن گرفته و روز حادثه به بهانه‌ای به خانه‌اش رفته و وقتی او برای آوردن چای و میوه به آشپزخانه رفته بود با ماهیتابه ضربه‌ای به سر پیرزن زده و بعد از سرقت فرار کرده است.

پس‌از تکمیل تحقیقات پرونده متهم به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در ابتدای جلسه فرزندان قربانی درخواست قصاص کردند.سپس متهم به جایگاه رفت و اتهامش را پذیرفت و ضمن اظهار ندامت خواهان بخشش از سوی اولیای دم شد.

با پایان دفاعیات متهم، قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. اما رأی صادره مورد اعتراض متهم قرار گرفت و پرونده برای بررسی به دیوان عالی کشور رفت و نقض شد تا متهم بار دیگر در شعبه هم‌عرض محاکمه شود.

جلسه دوم دادگاه

در جلسه دوم محاکمه اولیای دم دوباره درخواست قصاص کردند. متهم نیز گفت فقط قصد سرقت داشته نه قتل و بجز ضربه‌ای که با ماهیتابه به سر مقتول زده ضربه‌ای دیگر وارد نکرده است و نمی‌دانسته عمه پدرش عارضه قلبی داشته است.

در پایان هیأت قضات وارد شور شدند و متهم دوباره به قصاص محکوم شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی