کرونا

دانشمندان در دانشگاه کینگز کالج لندن به این نتیجه رسیدند که افرادی که تعداد بالای سلول های T ناشی از سرماخوردگی معمولی دارند، کمتر به ویروس کرونا مبتلا می شوند.

به گزارش ایران پژواک، نتایج تحقیقات آنها در مجله علمی Nature Communications منتشر شده است.

این مطالعه در سپتامبر ۲۰۲۰ آغاز شد که اکثر ساکنان بریتانیا هنوز به ویروس کرونا مبتلا نشده و علیه کووید ۱۹ واکسینه نشده بودند. دانشمندان ۵۲ داوطلب را که با یک فرد مبتلا زندگی می کردند مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان در روزهای چهارم و هفتم پس از تماس یا فرد مبتلا، آزمایش PCR انجام دادند.

نمونه های خون که شش روز پس از تماس با بیمار گرفته شد، این امکان را برای متخصصان فراهم کرد تا سطح سلول‌های T موجود را که توسط سایر ویروس‌های کرونای معمولی غیر از کووید ۱۹ که باعث سرماخوردگی می‌شوند تولید می‌شوند، تجزیه و تحلیل کنند.

این نشان داد که در ۲۶ داوطلبی که مبتلا نشدند، سطح سلول های T به میزان قابل توجهی بالاتر از سایر شرکت کنندگان در مطالعه بود که به کرونا مبتلا شده بودند. پروفسور آجیت لالوانی، یکی از دانشمندان شرکت کننده در این مطالعه، توضیح داد: " این سلول‌های T و نه پروتئین اسپایک برای دفاع در برابر ویروس، به پروتئین‌های داخل کووید-۱۹ حمله می‌کنند ".

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی