بانک

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهلت ۲۰ روزه کمیسیون اقتصادی به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای پس دادن پول‌های بلوکه شده به مردم در قبال پرداخت تسهیلات گفت: از این به بعد هیچ بانکی حق بلوکه کردن بخشی از تسهیلات متقاضیان برای اعطای تسهیلات را ندارد.

به گزارش ایران‌پژواک، محسن علیزاده با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون اقتصادی اظهار کرد: به دنبال رعایت نکردن قانون و بخشنامه بانک مرکزی درباره بلوکه کردن بخشی از تسهیلات پرداختی به متقاضیان در حوزه تسهیلات خرد، کمیسیون اقتصادی اعمال ماده ۲۳۴ را برای مدیران متخلف بانک و وزارت اقتصاد تهیه کرد.

وی اضافه کرد: در همین راستا جلسه‌ای با حضور معاونت بانک و بیمه وزارت اقتصادی و برخی از مدیران بانکی، مسئولان وزارت اقتصاد تشکیل و مهلت ۲۰ روزه‌ای به بانک‌ها داده شد تا این رویه را اصلاح کرده و بخشی از تسهیلات متقاضیان که بلوکه شده است را برگردانند در غیر این صورت اعمال ماده ۲۳۴ درباره مدیران متخلف بانکی و وزارت اقتصاد رخ می‌دهد که این تخلف هم شامل مدیران بانک‌های خصوصی و هم بانک‌های دولتی می‌شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: برخی از بانک‌های خصوصی و دولتی برخلاف ضوابط و قوانین قسمتی از تسهیلاتی که به متقاضیان پرداخت می‌کند را بلوکه می‌کردند که همین باعث گلایه‌مندی مردم شد. کمیسیون اقتصادی هم اعمال ماده ۲۳۴ را به دلیل عدم رعایت ضوابط و قوانین توسط برخی بانک‌ها تنظیم کرد.

علیزاده در پایان گفت: روند به گونه‌ای بوده که معمولا عددی بین پنج تا ۱۰ درصد از میان تسهیلات به عنوان سپرده بلوکه می‌شده است اکنون بانک‌ها ملزم شده که ظرف ۲۰ روز همه پول‌های بلوکه شده از متقاضیان تسهیلات بانکی را برگردانند از این به بعد هم هیچ بانکی حق بلوکه کردن هیچ بخشی از تسهیلات متقاضیان را ندارد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی