الهام علی اف

رئیس جمهوری آذربایجان به ارمنی های قره باغ هشدار داد، ایست بازرسی که کشورش در ۲۳ آوریل در کریدور لاچین برقرار کرد باید برای این ارمنی‌ها که به صورت غیرقانونی در آنجا زندگی می‌کنند، یک درس عبرت باشد.

به گزارش ایران‌پژواک، الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان در دیداری با اهالی منطقه لاچین گفت: "ایست بازرسی مرزی ایجاد شده در ۲۳ آوریل در مرز لاچین باید درس عبرتی برای ارمنی‌هایی که امروز در منطقه قره باغ زندگی می‌کنند، باشد."

رئیس جمهوری آذربایجان ادامه داد: "متاسفانه آنها هنوز متکی به یک نفر بوده و فکر می‌کنند در آینده کسی آنها را نجات خواهد داد یا کسی در آینده با جمهوری آذربایجان وارد جنگ می‌شود. همه اینها مهمل است. ما در زمان جنگ دوم قره باغ عزمی قدرتمند را از خود نشان دادیم و اگر در آن زمان هیچ کس جرات مداخله نداشت، چه کسی قرار است در آینده بیاید و بعد از آنکه ما همه این زمین‌ها را مجددا فتح کردیم علیه ما و برای ارمنی‌ها بجنگد؟"

الهام علی اف برای شرکت در چند مراسم به مناطق لاچین و کالباجار سفر کرده است.

او در ضمن دیدارش با اهالی لاچین، اقلیتهای ارمنی ساکن در قره باغ را مخاطب قرار داد.

الهام علی اف در ادامه این سخنرانی بیان داشت: من دارم به ارمنی‌های ساکن در منطقه قره باغ بار دیگر از اینجا، از سرزمین لاچین، سرزمینی‌ که آنها برای سالهای زیادی در حال بهره برداری از آن بوده‌اند و در آن به صورت غیرقانونی سکونت یافته‌اند، می‌گویم که کتاب آنها بسته شده است. کتاب "میاتسوم" (اتحاد به زبان ارمنی) بسته شده‌ است. کتاب جدایی طلبی بسته شده است. رویای استقلال از مسیر وضعیت پیروی می‌کند. در مورد وضعیت نیز ما آن را به وضعیتی که در زمان جنگ دوم قره باغ به آن تعلق داشته می‌فرستیم."

رئیس جمهوری آذربایجان از آنها خواست تحت قوانین جمهوری آذربایجان در صلح و هارمونی زندگی کرده و دست از افکار قدیمی و غلط بردارند.

او اضافه کرد: بنابراین تنها یک گزینه باقی می‌ماند- اطاعت از قوانین جمهوری آذربایجان، بودن به عنوان یک شهروند وفادار و عادی برای جمهوری آذربایجان، به دور انداختن نسبت‌های غلط و منحل کردن "پارلمان".

ارمنستان و جمهوری آذربایجان مکررا درگیری های مرزی پیدا کرده و یکدیگر را به نقض آتش‌بس با گشودن آتش به مواضع خود متهم می‌کنند. وزارت دفاع ارمنستان روز شنبه جمهوری آذربایجان را متهم به ربودن دو نظامی این کشور کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی