قتل

قاتل فراری که در یک پرونده قتل سال‌ها تحت تعقیب بود، دستگیر شد اما دست داشتن در جنایت را انکار کرد.

به گزارش ایران‌پژواک، دقایق اولیه بامداد چهارم دی ماه ۱۳۹۸، در حالی که کادر درمانی اورژانس بیمارستان طالقانی مشهد مشغول امدادرسانی به حادثه‌دیدگان حوادث گوناگون بودند، ناگهان سرنشینان یک دستگاه پژو پارس پیکر خون‌آلود جوانی را کنار محوطه بیمارستان رها کردند که امعا و احشای وی به دلیل اصابت گلوله‌های سلاح وینچستر از شکم او بیرون ریخته بود.

لحظاتی بعد، با فرار پژوسواران از مرکز درمانی، بلافاصله نیروهای امدادی درمان وارد عمل شدند تا او را از مرگ نجات دهند اما مجروح ۳۵ ساله علائم حیاتی نداشت و جان خود را از دست داده بود. هنوز کادر پزشکی از اطراف جسد دور نشده بودند که ناگهان خودرو اورژانس ۱۱۵ مشهد آژیرکشان وارد بیمارستان شد و پیکر خون‌آلود جوان دیگری به نام مهدی روی برانکار قرار گرفت اما تلاش کادر درمانی برای نجات این جوان ۳۶ ساله نیز بی‌نتیجه ماند چراکه او هم از ناحیه قفسه سینه هدف شلیک گلوله قرار گرفته بود.

در این شرایط حساس بلافاصله عوامل انتظامی مستقر در بیمارستان مراتب را به سرهنگ توفیق حاجی‌زاده (رئیس وقت کلانتری الهیه مشهد) اطلاع دادند و بدین ترتیب با حضور پلیس در محل، اقدامات تخصصی برای حفظ آثار جرم آغاز شد.

در حالی که ماموران انتظامی مشغول اطلاع‌رسانی تلفنی دو ماجرای تکان‌دهنده به قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع جنایت) بودند،یک دستگاه تاکسی اینترنتی نیز در محوطه بیمارستان توقف کرد و جوان دیگری از آن پیاده شد که او هم هدف اصابت گلوله قرار گرفته و از ناحیه دست دچار خونریزی شدیدی بود.

هنوز اقدامات اولیه درمانی برای مجروح حادثه ادامه داشت که با ورود مقام قضایی به بیمارستان، تحقیقات جنایی شروع شد. اجساد دو قربانی جنایت مسلحانه که با سلاح‌های شکاری و کلت جنگی به قتل رسیده بودند به سردخانه انتقال یافت اما اظهارات جوان مجروح راز درگیری مسلحانه در مهمانی باغ ویلا را فاش کرد.

وی گفت: به جشن تولد شاهین در یکی از باغ ویلاهای منطقه گلمکان دعوت بودیم که با رجزخوانی‌های چند جوان روبه‌رو شدیم. من هم برای آنکه به رجزخوانی‌ها پاسخ بدهم با یک تماس تلفنی دوستانم را از مشهد به باغ ویلا کشاندم ولی در یک لحظه صدای شلیک گلوله از هر سو به هوا برخاست و یکی از گلوله‌ها نیز به دست من اصابت کرد.

درحالی که تا صبح روز بعد و با دستورات ویژه قاضی میرزایی تعدادی از عاملان این نزاع مرگبار دستگیر شده بودند، برخی از متهمان اصلی پرونده به مکان نامعلومی گریختند. در این میان، با انجام تحقیقات بیشتر مشخص شد که جوانی به نام شاهین سلاح کلت کمری داشته و برخی دیگر سلاح وینچستر به دست گرفته بودند.

جشن تولد خونین در باغ ویلا؛ قتل دلخراش دو جوان با شلیک گلوله

از سوی دیگر، ادامه تحقیقات نشان داد که همه مهمانان باغ ویلا در جشن تولد شاهین شرکت کرده بودند که درگیری با رجزخوانی شروع شده است.

پس از آنکه متهمان دستگیر شده مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفتند و صحنه جنایت را نیز بازسازی کردند، قاضی دکتر کاظم میرزایی به مناصب قضایی بالاتری منصوب شد و بدین ترتیب قاضی دکتر صادق صفری (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) ادامه تحقیقات را به عهده گرفت و دستورات محرمانه‌ای را برای دستگیری شاهین صادر کرد.

طولی نکشید که گروهی از کارآگاهان پلیس آگاهی به سرپرستی سرهنگ مرادی (افسر پرونده) رصدهای اطلاعاتی را ادامه دادند و موفق شدند شاهین فراری را در یک عملیات ضربتی به دام بیندازند.

روز گذشته، با انتقال متهم مذکور به شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی وانقلاب مشهد، بررسی‌های قضایی آغاز شد اما شاهین که هنوز در شوک دستگیری خود به سر می‌برد، ارتکاب قتل در مهمانی جشن تولد را انکار کرد و به تناقض‌گویی پرداخت.

تحقیقات بیشتر در این باره با راهنمایی‌های قضایی و تجربی قاضی دکتر صفری برای افشای زوایای جدید این پرونده در حالی ادامه دارد که متهم مذکور مدعی شد: دوستانم قصد داشتند مرا در روز تولدم غافلگیر کنند به همین دلیل به من گفته بودند برای آبیاری باغ قصد دارند به باغ ویلا بروند و با این بهانه برای من جشن تولد بگیرند که این حادثه رخ داد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی