• ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۳
  • کد خبر: 38771
خودرو

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌های خودرو ،گفت: حادثه‌ای که چندی پیش دررابطه با مونتاژی‌های ام وی ام x۵۵، اتفاق افتاد، بازار خودروهای چینی را هم خراب کرده است.

به گزارش ایران‌پژواک، اسد کرمی، در توصیف شرایط دشوار حاکم بر اتحادیه صنف خود، گفت: در حال حاضر، نه خبری از واردات است و نه ماشین‌های آن‌چنانی که صحبتش بود؛ در بازار هم چندعدد اتومبیلِ محدود واردشدند با قیمت‌های بالا مثل کرولای ۱۲۰۰ که قابلیتی نداشتند و قیمت روی چهار میلیارد بود و کسی هم دنبال نکرد که بخواهد متقاضی داشته باشد.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌های خودرو با تاکید بر این‌که امسال متقاضی خودرو خیلی در رکود بوده، توضیح می‌دهد که اگر شما به نمایشگاه‌های خودرو سری بزنید، فکر نمی‌کنم نمایشگاهی پیدا کنید که از شب عید تا الان دو معامله هم انجام داده باشد.

به‌گفته وی، واقعا بازار خودرو از شب عید تا الان افتضاح و در حال رکود مطلق است و هیچ خبری از رونق بازار و حتی وضعیتی معمولی و عادی برای آن، نیست.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌های خودرو به حادثه‌ای هم که چندی پیش دررابطه با مونتاژی‌ها «۵۵MVM X» اتفاق افتاد، اشاره کرد و افزود: جداشدن محور عقب این اتومبیل بازار چینی‌ها را هم خراب کرده و چیزی حول و حوش ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت خود ماشین X۵۵ پایین آمده و بر باقی ماشین‌های مونتاژی هم اثرگذاشته هرچند اثرگذاری بر آن‌ها کمتر و چیزی حدود ۵ تا ۱۰ درصد است و به این ترتیب اگر بازار روی خودروهای چینی می‌چرخید که آن هم به حالت رکود درآمده و الان خبری از خرید و فروش ماشین‌های مونتاژی هم نیست.

کرمی درخصوص وضعیت سال کاری نمایشگاه‌دارها و واحدهای صنفی گفت: نه خودرویی وارد می‌شود نه تولیداتی به دست مردم می‌رسد؛ ازطرفی هم خودروهای چینی و هم تولیدات داخلی گرفتار نوعی از مافیا شده‌اند که مشکلاتی برای مردم درست کرده و آن‌ها را سر کار می‌گذارند؛ از آن‌ها پول گرفته، بلوکه می‌کنند، خودرو را تحویل نمی‌دهند، زمانش را طولانی کرده، ماشین را جابه‌جا می‌کنند و این است که واقعا همه مانده‌اند که چه کنند.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌های خودرو به وضعیت بد واحدهای صنفی اشاره کرده و توضیح می‌دهد که در این دو ماه خرج کارگرشان را هم درنیاورده‌اند و ما باید فکری به حال این‌ها کنیم؛ از طرف دیگر، دارایی با ارزش افزوده و ماشین‌های لوکس، مشکلاتی برای ما درست کرده که همه دارند از این صنف فرار می‌کنند!

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی