نیکی هیلی

«نیکی هیلی» نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا که پس از شکست‌های پی در پی در انتخابات مقدماتی از رقابت‌ها کناره‌گیری کرد، از «دونالد ترامپ» خواست تا خودش را برای رویارویی با یک «رقیب جوان‌تر» آماده کند زیرا احتمال می‌دهد شاید «جو بایدن» به دلیل علمکرد ضعیفش در مناظره از انتخابات کنار گذاشته شود.

به گزارش ایران‌پژواک، «نیکی هیلی» سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل و رقیب سابق «دونالد ترامپ» در رقابت‌های انتخابات مقدماتی ۲۰۲۴ ایالات متحده در مقاله‌ای برای روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: «آنها هوشمندانه عمل خواهند کرد. آنها شخصی جوان‌تر و پرانرژی را به روی کار خواهند آورد. اکنون زمان آن فرا رسیده تا جمهوری‌خواهان آماده آنچه در راه است، شوند.»

طی مناظره پنجشنبه شب «جو بایدن» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۴ عملکرد ضعیفی نسبت به رقیب خود «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری‌خواه داشت و بعضا رسانه‌ها صدای گرفته بایدن و لکنت زبانش را برجسته کردند. این موارد در مناظره به اندازه‌ای چشمگیر بود که سبب شد تا دموکرات‌های سرسخت از جمله افرادی که با رئیس‌جمهور اوباما کار می‌کردند، ترس و نگرانی خود را نسبت به روند مناظره ابراز کنند.

«جان فاورو» سخنران‌نویس اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در ایکس نوشت: «مشخصا مناظره یک فاجعه بود. ما باید دونالد ترامپ را شکست دهیم و باید نامزدی داشته باشیم که قادر به انجام این کار باشد.»

نیکی هیلی که به گفته خود مناظره را در منزلش واقع در ایالت کارولینای جنوبی در کنار همسر و دوستانش تماشا می‌کرد، معتقد است جو بایدن با «جریان‌های مخالف سیاسی» مواجه شده است.

او در ادامه این مقاله نوشت: «فکر می‌کنم این برای اکثر مردم شوکه‌کننده بود. آنچه که ما تماشا کردیم حاکی از قدرت ترامپ بود. بایدن به طرز چشمگیری آماده نبود و رشته افکارش پاره می‌شد.»

هیلی پیشتر گفته بود به‌رغم آنکه ترامپ در بسیاری از سیاست‌ها «بی‌نقص نیست» اما در انتخابات ریاست‌جمهوری از او حمایت خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: « ترامپ بی‌نقص نبوده است و بارها صراحتا این را اعلام کرده‌ام اما از طرفی بایدن فاجعه است؛ بنابراین من در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ به دونالد ترامپ رای خواهم داد.»

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی