روشن

دادگستری فدرال روسیه اعلام کرد که مالکیت سهام یک کارخانه شکلات‌سازی که قبلاً متعلق به پیوتر پوروشنکو، رئیس جمهور سابق اوکراین بود، پس از رأی دادگاه روسیه به دولت این کشور منتقل شده است.

به گزارش ایران‌پژواک، ریانووستی روز دوشنبه به نقل از دادگستری فدرال روسیه گزارش داد که مالکیت سهام یک کارخانه شکلات‌سازی که قبلاً متعلق به پیوتر پوروشنکو، رئیس جمهور سابق اوکراین بود، پس از رأی دادگاه روسیه به دولت این کشور منتقل شده است.

در ماه فوریه، یک دادگاه منطقه‌ای طی حکمی به نفع ملی کردن کارخانه روشِن Roshen، واقع در لیپتسک درغرب روسیه رأی داد. این شرکت سال‌ها به دلیل فرار مالیاتی تحت بازرسی بوده است.

دیمیتری آریستوف، رئیس دادگستری فدرال روسیه، در گفتگو با ریانووستی این تصمیم دادگاه را تأیید کرد و گفت که سهام این کارخانه به دولت واگذار شد.

دادگاه منطقه اوکتیابرسکی در لیپتسک با درخواست معاون دادستان کل برای توقیف سهام شرکت روشن به نفع دولت روسیه موافقت کرده بود.

به گفته ضابطان قضایی، صاحبان کارخانه روشن Roshen از نیروهای مسلح اوکراین حمایت مالی می‌کردند و از سیاست‌های ضد روسی حمایت می‌کردند. پوروشنکو و پسرش الکسی نیز از انجام هرگونه فعالیت تجاری در خاک روسیه منع شدند.

شرکت روشن این کارخانه را در لیپتسک در سال ۲۰۰۱ خریداری کرد. در سال ۲۰۱۴، تولید آن به دلیل یک پرونده قضایی زمانی که مدیر عامل محلی آن متهم به "توطئه با افراد ناشناس برای استفاده غیرقانونی از یک علامت تجاری ثبت شده برای استخراج سود اضافی" شد، به حالت تعلیق درآمد.

این کارخانه بعداً تولید خود را از سر گرفت ولی مجدداً در سال ۲۰۱۷ به طور کامل فعالیت خود را متوقف کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی