طنز

رهبر و شماری از اعضای فرقه آمریکایی شاهدان یهوه در منطقه کریمه در روسیه توسط ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه دستگیر شدند.

به گزارش ایران پژواکبه نقل از ایرنا، ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه (اف.اس.ب) امروز در کریمه خانه های تعدادی از اعضای فرقه آمریکایی شاهدان یهوه که یک فرقه مسیحی ممنوعه در روسیه است را بازرسی کردند.

براساس گزارش اینترفاکس، این اقدامات در شهر «جانکوی» شبه جزیره کریمه رخ داد و ماموران امنیتی حدود 30 خانه اعضای فرقه آمریکایی را جستجو کردند.

در بین دستگیر شدگان رهبر محلی این فرقه قرار دارد که نامش اعلام نشده است با این وجود گفته شده از خانه او تعدادی کتاب و مجله حاوی مطالب افراطی و دستورالعمل برای تاثیر روانی بر افراد به دست آمده است.

در زمان حاضر افراد دستگیر شده تحت بازجویی قرار دارند و پرونده کیفری تشکیل شده است.

در همین حال رسانه ها به نقل از یک مقام امنیتی روس گزارش دادند که احتمال دارد افراد دستگیر شده با سازمان های اطلاعاتی اوکراین ارتباط داشته باشند.

گفتنی است در اردیبهشت ماه سال 96 ،فرقه آمریکایی «شاهدان یهوه» به حکم دادگاه عالی روسیه سازمانی افراط گرا شناخته و فعالیت آن در این کشور ممنوع اعلام شد.

شاهدان یهوه فرقه‌ای از شاخه‌های نوظهور مسیحی است که مقر آن در محله بروکلین نیویورک است و مدعی شده که بیش از هشت میلیون پیرو دارد.

در روسیه پیش بینی می‌شود که حدود 180 هزار نفر عضو این فرقه باشند.

این فرقه تفسیری جدید از دین مسیحیت ارایه می کند و پیروان آن برخلاف علم پزشکی معتقدند نباید در بدترین شرایط هم به یک بیمار نیازمند خون تزریق کرد حتی اگر به مرگ او منجر شود.

پیروان این فرقه خود را صلح دوست می خوانند و نمی گذارند فرزندان آنها در ارتش خدمت کرده یا به عضویت نیروهای نظامی درآیند.

همچنین پیروان فرقه شاهدان یهوه با پیروی از عقاید رد شده در دیگر مذاهب مسیحیت، عملا از مردم فاصله گرفته و مراسم دینی ازجمله کریسمس و عید پاک را جشن نمی‌ گیرند.

از نگاه برخی هم، فعالیت خارجی این فرقه و همچنین سازمان های غیردولتی آمریکا برای نفوذ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کشورهای دیگر هدف گرفته شده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی