• ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • کد خبر: 5621
طلا

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۲۲۰ دلار و ۵۲ سنت رسید.

به گزارش ایران پژواک به نقل از رویترز، در حالی که در آستانه دیدار روسای جمهور آمریکا و چین در حاشیه نشست گروه 20 ارزش دلار افزایش یافته است، قیمت طلا روز جمعه کاهش یافت، اما فلز زرد در مسیر دومین افزایش ماهیانه متوالی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.30 درصد کاهش به 1220 دلار و 52 سنت رسید. قیمت طلا ی آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با 0.36 درصد افت به 1226 دلار رسید.

قرار است امروز دونالد ترامپ و شی جینپینگ، روسای جمهور آمریکا و چین قرار است در حاشیه نشست گروه 20 در آرژانتین با یکدیگر دیدار کنند. راس استراچان، تحلیلگر موسسه کپیتال اکونومیکس در این باره گفت: «در آستانه دیدار ترامپ و شی، سرمایه گذاران با احتیاز خرید و فروش می کنند و اندکی در مورد خرید های جدید واهمه دارند. نتیجه این نشست کاملا نامشخص است.»

در حالی که بازارها در انتظار نتیجه مذاکرات رهبران دو اقتصاد بزرگ جهان هستند، ارزش دلار شاهد افزایش بود. کریگ ارلام، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «قیمت طلا تاکنون بسیار با ثبات بوده که این نشان دهنده ثبات نسبی ارزش دلار در آستانه دیدار رهبران آمریکا و چین است. نحوه واکنش بازار طلا به این نشست بستگی به پیامی دارد که روسای جمهور آمریکا و چین منتقل می کنند...اگر مذاکرات با پیرفت مواجه باشد قیمت طلا به بالای 1240 دلار خواهد رسید و ممکن است تا 1260 دلار هم بالا برود... شکست مذاکرات ممکن است موجب افتقیمت طلا به زیر 1200 دلار شود.» قیمت طلا در پایان معاملات ماه نوامبر 0.6 درصد رشد داشت و دومین رشد ماهانه متوالی را پشت سر گذاشت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی